Отново голова суша и загуба – ЦСКА падна до четвъртото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените” загубиха гостуването си на Литекс с 0:2, редовен гол на Николич бе отменен

ЦСКА продължава стремглавото си пропадане в родното първенство. „Червените” загубиха гостуването си на Литекс с 0:2 и вече осем мача нямат нито гол, нито победа в „А” група.

Загубата прати зимните лидери на четвъртото място, а тимът на Красимир Балъков вече е трети. Данило Асприля отбеляза и двата гола за „оранжевите”, а домакините можеха да вкарат поне още половин дузина положения.

Все пак, „армейците” успяха да отбележат първия си гол за пролетта, но редовен гол на Стефан Николич бе отменен поради несъществуваща засада. Въпреки това, ЦСКА изглеждаше трагично в отбрана, с куп грешки, а Галин Иванов вече четвърти мач начело на отбора има само една точка.

Ловчанлии започнаха с домакинския натиск още от първата минута и след няколко пропуска поведоха. След грешка на Господинов, топката достигна до Данило Асприля, който в 19-ата минута откри резултата.

Осем по-късно ЦСКА отбеляза първия си гол за полусезона. Стефан Николич бе изведен в прекрасна позиция и пусна топката покрай Винисиус, с което щеше да изравни резултата и да отбележи първия си гол за „червените”, но попадението му бе неправилно отменено поради засада.

В 37-ата Литекс поведе с 2:0 след нова грешка в отбраната на ЦСКА. Пламен Крачунов направи поредното си неадекватно отиграване, след което Асприля изпревари и закъснелия Господинов и на празна врата вкара втория си гол в мача.

През втората част „оранжевите” спряха да натискат толкова масирано и положенията пред двете врати секнаха. Николич имаше още една възможност, но този път нападателят на ЦСКА прати топката право във Винисиус.

Данило Асприля имаше възможност да оформи хеттрика си, но след като премина през няколко играчи в червено, прати топката от външната страна на мрежата.

В края на срещата „червените” организираха две опасни атаки, но и Николич, и Жоаким стреляха слабо и не успяха да се разпишат.

С победата си Литекс изпревари ЦСКА и вече е трети с 47 точки, а ЦСКА остава с 46 на четвъртата позиция.