Торино дочака края на 20-годишната суша срещу Ювентус (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Биковете" направиха обрат за 2:1 след прекрасен гол на Пирло, Юве нацели три греди, Лацио също се издъни

Торино победи Ювентус в градското дерби за първи път от 20 години насам след 2:1 на „Олимпико” в 32-ия кръг на Серия А. Андреа Пирло даде аванс на „бианконерите” с прекрасен гол от пряк свободен удар, но Дармиан изравни точно преди почивката, а бившият играч на Юве Фабио Куалярела нанесе трета загуба на шампиона през сезона.

Торино не бе печелил „Дерби дела Моле” от 20 години, за последно надви Ювентус през сезон 1994/95 с 3:2. „Старата госпожа” имаше 7 поредни успеха срещу градския съперник.

По същото време Лацио не може да бие Киево у дома и направи 1:1, като така Ювентус остава с 14 точки преднина на върха и ще чака грешка на „орлите” в сряда срещу Парма, за да стане шампион за четвърти пореден път.

В Торино Буфон се разтегна и спаси нисък удар на Фабио Куалярела в началото, а Матри овладя на гърди, но волето му излетя високо от отлична позиция.

Емилиано Морети чукна с ръка центриране на Роберто Перейра отдясно, но съдията Талявенто прецени, че двамата са били много близо един до друг и не даде дузпа за шампионите.

Торино играеше по-добре, пресираше и не оставяше „бианконерите” да разиграват, но магически миг от Андреа Пирло даде аванс на Юве. Плеймейкърът получи пряк свободен удар от любимата си позиция малко пред наказателното поле и с красив изстрел над стената нацели напречната греда и топката падна зад голлинията за 1:0 в 35-ата миннута.

„Биковете” стигнаха до изравнителен гол точно преди почивката. Куалярела се пребори за топката с Бонучи, завъртя се и пусна за нахлуващия Матео Дармиан, който си поведе много лошо топката в наказателното поле, но необяснимо защо Бонучи и Огбона само го изгледаха и Дармиан прониза отблизо Буфон за 1:1.

Андреа Пирло бе много близо до втори гол от пряк свободен удар, но силният му удар над стената в 52-ата минута разтресе дясната греда, а вратарят Падели само вдигна рамене, за да покаже, че е бил безпомощен.

Вместо това, Торино направи пълен обрат 5 минути по-късно. Ел Кадури нахлу през центъра и чукна вляво за набралия скорост Дармиан, който пусна успоредно пред вратата и Куалярела засече в мрежата за 2:1 срещу бившите си работодатели.

20 минути преди края Перейра центрира отлично и Видал с глава прати на сантиметри от целта.

Гредата спаси Торино за пореден път в 76-ата минута, когато Стураро отклони центриране на Лихщайнер в левия страничен стълб.

Късметът не бе с Ювентус в този мач и трети път гредата спаси домакините. Падоин центрира отляво, никой не игра с топката и тя срещна гредата, а Падели спаси опита за добавка на резервата Пепе.

7 минути преди края Пирло копна на втора греда за Стураро, който би с глава ниско в близкия ъгъл и Падели отново спаси.

В 5-те минути продължение Йоренте свали с глава за Пирло на отлична позиция, но топката отскочи от чим и ударът не се получи.

Торино издържа на натиска и с доза късмет ликуваше с първия си успех над Юве от 20 години. "Биковете" са осми с 47 точки и още имат шансове за Европа.

По същото време Лацио се бореше също на „Олимпико”, но в Рим, срещу ултрадефанзивния Киево и стигна само до 1:1. Лацио опитваше да дръпне с три точки пред Рома на второто място, но сега поведе само с една.

„Летящите магаренца” са един от най-неудобните съперници за римляните и имат положителен баланс срещу тях.

Кандрева не бе точен от пряк свободен удар в началото, после Бидзари му попречи да довкара отблизо, а Лацио доминираше.

Паркираният автобус на Киево бе на път да се оттегли на почивка при 0:0, но не такава беше идеята на Миро Клозе. Ветеранът дриблира между двама защитници от средата на терена и копна технично над вратаря за 1:0 в 44-ата минута.

Лацио пропусна златен шанс да удвои, защото Кандрева се поколеба докато опитваше да заобиколи вратаря и бе наказан.

Опит за изстрел на Езекиел Скелото се оказа пас за Палоски, който от воле прати под гредата от малък ъгъл за 1:1.

Домакините хвърлиха всичко в атака до края и се оголиха в защита, но пропуски на Кейта, Кандрева и Палоски пред тяхната врата запазиха ремито до края.