СНИМКИ: Монтана спечели шампионата в "Б" група 5 кръга преди края

Монтана разби Ботев (Гълъбово) с 5:0 пред едва 800 души на "Огоста"

Монтана вече и на практика е недостижим на върха в „Б” група след като разгроми с 5:0 на собствен терен Ботев (Гълъбово) и пет кръга преди края на сезона стана шампион на втория ешелон.

Пред учудващо празния стадион „Огоста” домакините играха с настроение, превъзхождаше през целия мач, а победата им можеше да бъде още по-изразителна. Хеттрик за успеха на монтанци направи 29-годишният таран Мирослав Антонов. Чилика откри головата си сметка още в 5-та мин. след хубава асистенция на Християн Попов, който за първи път започна като титуляр.

В 27-та мин. Борислав Балджийски покачи с далечен шут и рикошет в тялото на защитник на гостите. Две минути преди почивката Миро Антонов направи преднината на домакините класическа след като копна топката и технично прехвърли вратаря Мирослав Иванов.

През второто полувреме футболистите на Монтана продължиха да играят без напрежение и да хвърлят в смут зашитата на гостите. При една от поредните си атаки в 72-та мин. Миро Антонов оформи своя хеттрик, след като бе изведен в наказателното поле от току-що влезлия в игра Йордан Тодоров-Паро.

В 83-та мин. самият Тодоров получи ефектен пас от друга резерва Владимир Мичев и с неспасяем шут с левачката изпрати топката в долния десен ъгъл оформяйки  крайния резултат. Гостите също имаха своите шансове за гол, но вратарят Христо Иванов на два пъти се намеси авторитетно.

Монтана – Ботев (Гълъбово) 5:0

Монтана:
 Христо Иванов-кап., Георги Пашов, Иван Михов, Георги Ангелов, Асен Георгиев, Християн Попов, Сергей Георгиев (60-Иван Цачев), Борислав Балджийски, Мирослав Антонов, Иван Минчев (71-Йордан Тодоров), Здравко Лазаров (60-Владимир Мичев). Ст. треньор: Ферарио Спасов.

Ботев:
 Мирослав Иванов, Иван Канев, Мирослав Енчев, Янко Вълканов-кап., Николай Янков, Иван Тилев (63-Пламен Коларов), Милен Желев, Емилия Зотев (76-Мартин Здравчев), Исус Ангелов, Емил Иванов, Раджеб Халил (56-Стоян Диков). Ст. треньор: Митко Коцинов.

Голмайстори:
 1:0 Мирослав Антонов (5), 2:0 Борислав Балджийски (27), 3:0 Мирослав Антонов (43), 4:0 Мирослав Антонов (72), 5:0 Йордан Тодоров (83).