Лион излезе първи в Лига 1 след голова фиеста в Реймс (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Хлапетата” спечелиха визитата си на „Огюст Делон” с 4:2

Олимпик Лион излезе начело в класирането на Лига 1, след като в мач от 34-ия кръг победи Реймс като гост с 4:2.

Корентин Тулисо (2’), Александре Лаказет (6’) и Клинтън Н’джие (20’) вкараха головете за Лион, а Микаел Такълфред си отбеляза автогол. Точен за Реймс беше Гетан Шарбоние в добавеното време, като по-рано Максим Гоналонс също си бе отбелязал автогол.

В рамките на само 19 минути паднаха цели четири гола. Първо – Тулисо даде аванс на гостите, а само четири по-късно Лаказет удвои аванса на Лион.

В 13-ата автогол на Гоналонс намали на 2:1, но в 19-ата Н’джие вкара и трети гол за „хлапетата”.

През втората част и двата отбора изпуснаха някои страхотни положения. Първо – в 58-ата минута Реймс удари греда, а 20 по-късно стражът на домакините на два пъти спря удари на играчи на Лион, след което топката бе изчистена и от голлинията.

След като пропусна още няколко ситуации, Лион все пак отбеляза четвърти гол в 90-ата минута, благодарение на нелеп автогол на Такалфред.

В ответната атака обаче Шарбоние също се разписа, оформяйки крайното 4:2. Нападателят на домакините се извиси най-високо в наказателното поле на Лион и с глава засече центриране от корнер, оставяйки Антони Лопеш на място.

С победата Лион изпревари ПСЖ, като и двата отбора имат по 68 точки, но „хлапетата” са с по-добра голова разлика. ПСЖ обаче има мач по-малко. Реймс остава 17-и с 38, на точка над зоната на изпадащите.