Черно море спести сили, но удари Локомотив в Пловдив и ще играе на финал за Купата (ВИДЕО)

Срещата завърши при резултат 3:2 след два обрата, това е трети финал за „моряците”

Черно море спести сили но победи Локомотив (Пловдив)  във втория полуфинален двубой от турнира за Купата на България. „Моряците” се поздравиха след 3:2, като този успех дойде в самия край на двубоя. Така след с общ резултат 3:8 (1:5) пловдивчани отпадат от надпреварата. Двубоят се проведе на „Лаута”, като дошлите фенове на Локомотив подкрепяха горещо своите любимци, особено след изравняването.

Силен мач за Локо (Пд) направи Спас Делев, който вкара и двата гола за пловдивчани. Точен за „моряците” бе Живко Атанасов, а Матия Курьор вкара два гола в рамките на една минута преди края на срещата.

Това е трети финал за Черно море. Варненци стигнаха до последния двубой в този турнир през 2006 и 2008 г., където загубиха съответно от ЦСКА и Литекс.

Съперникът на „моряците” ще бъде излъчен от двойката Левски – Лудогорец. Срещата е утре, сряда 29-и април. Резултатът от първия двубой е 0:0. Финалът ще се проведе на 28-и май, като все още не е обявен стадионът, на който ще се играе.

Двата отбора играха в умерено темпо през първото полувреме, като футболистите на Черно море успяха да създадат повечето интересни положения. Домакините също търсиха своите възможности и на моменти поизпотиха защитниците пред Илия Николов. Двубоят обаче  започна по кошмарен начин за „смърфовете”. Те получиха гол след само 4 минути игра. Симеон Райков центрира от корнер, в наказателното поле Живко Атанасов надскочи всички и с глава не остави никакви шансове на Александър Витанов.

Въпреки че общият резултат от двата мача стана 6:1, „моряците” продължиха да атакуват и да търсят още попадения. Малко гола Стенио бе близо до това да удвои. Той проби в наказателното поле и отправи силен удар от малък ъгъл, но вратарят успя да парира. В 22-ата минута пред Райков също се откри златна възможност за гол. Той излезе сам срещу Витанов, но шутира в неговото тяло. В 36-ата минута отново отборът от Варна организира опасна атака. Вилиян Бижев напредна в половината на домакините и отправи силен удар по земя, който обаче бе отразен от вратаря. Топката попадна в краката на Курьор, който веднага стреля, но изпълнението му бе повече от разочароващо.

Мисията пред тима на Локомотив (Пд) бе невъзможна, но футболистите на треньора Христо Колев продължаваха да тормозят защитата на Черно море и да играят най-вече за своите феновете, които бяха на стадиона. В 39-ата минута Кирил Котев фаулира Делев в дъгата пред наказателното поле и съдията отсъди пряк свободен удар. Потърпевшият се нагърби с изпълнението и изпълни специалитета си – техничен удар, който прехвърли стената, топката се отби от горната греда и тупна точно зад голлнията. Вратарят Николов не мръдна от мястото си.

През второто полувреме отборът на Локомотив игра с много по-голямо желание от своя съперник. Футболистите в черно-бели екипи атакуваха непрестанно, докато гостите от Варна приеха изцяло играта в своята половина. И логичното се случи – в 67-ата минута „смърфовете” осъществиха пълен обрат. Отново Спас Делев бе центъра на вниманието. Той изпълни пряк свободен удар от сериозна дистанция, топката прехвърли всички футболисти в наказателното поле, тупна точно пред Николов и влезе в неговата врата.

След това пловдивчани продължиха да доминират и контролират всичко на терена, като гостите изцяло се браниха. В 72-ата минута Дани Кики бе на удобна позиция в наказателното поле, но с глава не успя да намери очертанията на вратата след центриране на Делев. До края домакините не спряха да атакуват, а треньорът на Черно море Никола Спасов да гледа лошо от скамейката предвид продукцията на своя отбор.

Което явно даде резултат и гостите отмъкнаха победата в рамките на една минута. В 89-ата и 90-ата минути Бижев и Курьор комбинираха заедно след бързи контааратаки, които хванаха защитата на домакините напълно неподготвена и с тези два бързи гола „моряците” гледат смело към финала, очаквайки съперника си.

Заги: Сега ще разчитаме на Левски