Попето и Манолев биха ЦСКА на Миланов и са на финал за Купата (ВИДЕО)

Ивелин Попов и Станислав Манолев със своя Кубан се класираха за финала в Купата на Русия след победа с 1:0 над ЦСКА (Москва) и Георги Миланов. Единственото попадение за тима от Краснодар отбеляза Уго Алмейда в 71-вата минута.

На финала Кубан ще се изправи срещу Локомотив (Москва), който по-рано днес отстрани втородивизионния Газовик след изпълнение на дузпи.

И двамата българи бяха титуляри за Кубан. До почивката и двата отбора не успяха да създадат нито едно голово положение.

Втората част вървеше равностойно, но при единственото си по-добро положение Кубан успя да отбележи. Станислав Манолев бе в основата на гола. Националът проби добре и центрира, Шунич отклони топката към Алмейда и португалецът мушна топката под плонжа на Акинфеев.

В другия полуфинал, който се игра по-рано днес, Локо (Москва) победи трудно сензацията Газовик с 5:4 след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:1.

Ферход Васиев в 50-ата изведе Газовик напред в резултата, а две минути преди края Петър Шкулетич спаси Локомотив от загубата и прати двубоя в продължения.

При дузпите Шогенов изпусна още първата за Газовик, последваха два точни удара, но авторът на изравнителното попадение за Локомотив също изпусна. При 3:3 Ахмедов прати топката в гредата. До края нямаше нови пропуски, а победния 11-метров удар изпълни Пейчинович.
Университатя Крайова с Петев стигна до сензационен успех над ЧФР Клуж (ВИДЕО)

Отборът на българина стигна до успех с 2:1

Мъри и Гьозтепе с грешна стъпка в Турция (ВИДЕО)