Доволни ли сте от представянето на България в Лига на нациите?

08 юни 2011 19:00 Марио Николов

Черноморец (Поморие) – Видима Раковски ще бъде финалният бараж за участие в „А” група

Отборът на Черноморец (Поморие) се класира за финалния плейоф за участие в „А” група, след като в първия бараж днес се наложи с 2:1 над тима на Спортист (Своге). Срещата се игра на стадион „Хаджи Димитър” в Сливен, а в последния сблъсък за сезона поморийските „акули” ще се изправят срещу Видима Раковски.

Като цяло мачът бе доста напрегнат и символичните домакини завършиха срещата с 9 човека, след като Димов и Стоянов си изкараха по два жълти картона. В самия край на мача пък попадение на Спортист бе отменено заради засада.

Преди началото на срещата пък, двата тима получиха по една купа за вторите си места в Източната и Западната "Б" групи.

Двубоят започна равностойно, а първата интересна възможност се откри пред Добрев от Спортист, който стреля от границата на наказателното поле, но стражът на Черноморец бе добре пласиран и спаси.

Постепенно „шоколадите” дори успяха да наложат натиск и имаха още няколко възможности за откриване на резултата. Първо Валентинов стреля над напречната греда, а впоследствие примерът му бе последван и от Георгиев. В 23-ата минута пък Василев свали с глава за Валентинов, който от не повече от метър от голлинията не можа да засече кълбото и опасността премина.

След преполовяването на първата част поморийските „акули” се активизираха и на свой ред започнаха да притесняват стража на съперника. Манев и Костадинов се отчетоха с неточни изстрели, а Божинов бе най-близо до попадение, след като стреля перфектно от фаул, ала Годжев с върха на пръстите изби в корнер.

Така се стигна до 40-ата минута, когато Божинов центрира хубаво от фаул, кълбото рикошира в главата на Калоянов, след което се удари в крака на Копаранов и влетя в мрежата на Годжев за 1:0.

Само 3 минути по-късно Черноморец шокира за втори път своя съперник, след като
Божинов отново центрира от фаул, Калоянов увлече отбраната на Своге и непокритият Костадинов с глава удвои преднината на поморийските "акули".

До края на полувремето повече попадения нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при преднина от два гола за символичните домакини.

Втората част премина почти изцяло под диктовката на символичните гости, които излязоха мотивирани да обърнат развоя на срещата в своя полза.

Първата по-сериозна опасност обаче дойде пред тима на Черноморец, след като Стоянов и Калоянов направиха хубаво двойно подаване в наказателното поле, което завърши с пропуск на последния, който от около 5 метра не можа да уцели вратата на Годжев.

Така се стигна до 59-ата минута, когато Пламен Димов направи безсмислен шпагат в центъра, за който получи втори жълт картон и така остави своите с човек по-малко на терена.

След изгонването на Димов, символичните домакини логично се прибраха плътно в своята половина, докато „шоколадите” овладяха инициативата и организираха ужасяващ натиск над своя съперник. В 61-ата минута Добрев стреля много добре от фаул, но близо двуметровият Йовешич се хвърли и спаси.

В последните 20 минути играта се пренесе пред наказателното поле на поморийските „акули”, а стражът им правеше чудеса от храброст под рамката си. Първо Младенов стреля от 2 метра, а Йовешич показа нечовешки рефлекс и спаси, а впоследствие вратарят се намеси перфектно и след удар на Янков.

Така се стигна до 82-ата минута, когато „шоколадите” все пак успяха да се върнат в мача. Тогава
Борисов центрира в наказателното поле с левия крак, кълбото прехвърли всички, включително Йовешич и стигна до Младенов, който не сбърка за 1:2.

Само 5 минути след гола поморийци останаха с 9 човека на терена, след като Стоянов си изкара втори жълт картон за разкарване на топката.

Веднага след изгонването на Стоянов Спортист стигна до изравняване чрез Младенов, но голът бе отменен заради засада на капитана на символичните гости.

До края на мача Спортист продължи да натиска, но не можа да стигне до второ попадение и така загуби с 1:2 първия бараж за влизане в „А” група от Черноморец (Поморие). Така „акулите” ще играят за влизане в „А” група с тима на Видима Раковски, който се класира на 14-о място в елита и си осигури мач за оставане в групата на майсторите.

Събития

90+3' Край на мача Край на мача, Черноморец би Спортист с 2:1 и се класира за финалния плейоф за участие в "А" група срещу Видима Раковски
90' 3 минути продължение на мача
90' Жълт картон Жълт картон и за Митев
89' Смяна за състезател влизащ в игра В игра влиза Андрей Атанасов
89' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Хубчев, излиза Манев
88' Засада Младенов изравни резултата, но попадението бе отменено заради засада
87' Втори жълт картон и съответно червен Втори жълт картон за Крум Стоянов за разкарване на топката. Така Черноморец ще доиграе мача с 9 души
82' Гол Гол за Спортист! Борисов центрира в наказателното поле с левия крак, кълбото прехвърли всички, включително Йовешич и стигна до Младенов, който не сбърка за 1:2
78' Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Благов
78' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна и за Черноморец, излиза Божинов
76' Bнимание Нова страхотна намеса на Йовешич, този път след шут на Янков
72' Bнимание Страхотен пропуск на Младенов, който стреля силно от около 2 метра, но Йовешич показа нечовешки рефлекс и спаси
70' Bнимание Опасен удар на Атанасов, който обаче бе омекотен от шпагата на Копаранов и попадна в ръцете на стража на поморийци
66' Смяна за състезател влизащ в игра В игра се появява Янков
66' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за символичните гости, играта напуска Василев
65' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Митев
65' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна и за Петър Хубчев, напуска Калоянов
61' Bнимание Йовешич показа страхотен рефлекс след изстрел на Добрев от фаул и спаси вратата си от сигурен гол
59' Втори жълт картон и съответно червен Втори жълт картон за Пламен Димов, който оставя Черноморец с човек по-малко на терена
58' Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Васев
58' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в мача, излиза Валентинов
58' Греда Стоянов и Калоянов направиха страхотно двойно, което завърши с непростим пропуск на последния, който от 5-6 метра не можа да уцели вратата на Годжев
56' Центриране Втората част също започва с натиск на Спортист, но до гол във вратата на Черноморец така и не се стига
50' Жълт картон Жълт картон за Василев, за фаул срещу Калоянов
46' Начало на мача Начало на второто полувреме
45+2' Край на мача Край на полувремето, Черноморец води на Спортист с 2:0
45+1' Жълт картон И Крум Стоянов е декориран в жълто
45+1' Греда Атанасов стреля добре към далечния ъгъл, но топката премина много близо до вратата на Йовешич
45' Две минути продължение на първата част
44' Жълт картон Първи жълт картон за играч на Черноморец, получава го Пламен Димов
43' Гол Гол за Черноморец! Божинов отново центрира от фаул, Калоянов увлече отбраната на Своге и непокритият Костадинов с глава удвои преднината на поморийските "акули"
40' Гол Гол за Черноморец! Божинов центрира добре в наказателното поле, кълбото рикошира в главата на Калоянов, след което се удари в крака на Копаранов и влетя в мрежата на Годжев за 1:0
37' Жълт картон Жълт картон за Симеон Атанасов
36' Bнимание Божинов стреля перфектно от фаул, но Годжев с върха на пръстите изби в корнер
35' Греда Костадинов засече с глава хубаво центриране, но топката премина на около метър от вратата на символичните гости
31' Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Георгиев
26' Bнимание Стоянов проби отляво и стреля силно, но Василев изби с шпагат
24' Греда Манев пробва късмета си по диагонала, но на около метър над напречната греда
23' Bнимание Василев свали с глава за Валентинов в пеналта, но нападателят от около един метър се размина с топката
19' Греда Георгиев стреля от средна дистанция, ала кълбото прелетя малко над напречната греда
12' Греда Силен удар на Валентинов, който не намери очертанията на вратата
10' Bнимание Добрев шутира опасно от границата на наказателното поле, но Йовешич бе пласиран добре и спаси
5' Равностойно начало на мача, играта се води предимно в центъра на терена
1' Начало на мача Начало на мача
0' Преди началото на двубоя двата тима бяха наградени за вторите си места, съответно в Източната и Западната "Б" групи