Славия остави Локо (Пловдив) на 6 точки от зоната на изпадащите (ВИДЕО)

Гол от дузпа на Радослав Василев обърна мача на "Лаута" в полза на "белите"

Славия обърна Локомотив в Пловдив до 2:1 и не позволи на „черно-белите” да се отдалечат от зоната на изпадащите с повече от 6 точки.

Теодор Скорчев изби в напречната греда шут на Петър Атанасов в началото преди Локомотив да открие в 27-ата минута чрез Мехди Бурабиа.

Но Славия, който имаше повече положения до почивката, изравни 8 минути по-късно, когато защитникът Димитър Пиргов разстреля отблизо Скорчев.

Марио Кирев не позволи на Камбуров да даде нов аванс на домакините преди да изтече час игра, изваждайки от ъгъла.

Славия издебна своя шанс и Радослав Василев реализира дузпа в 80-ата минута, дошла след поредица индивидуални грешки в защитата на Локомотив.

Преди мача пловдивчани можеха да се отдалечат от Марек, който загуби домакинството си на Черно море с 0:2 по-рано в събота.

Първите ситуации се откриха пред Славия. В 6-ата минута Цветомир Панов се строполи в наказателното поле след шпагат на Спас Делев, който закачи крака му. Реферът обаче прецени, че няма основания да се даде дузпа за гостите.

Три минути по-късно фрапираща грешка на Мартин Сечков при изнасянето доведе до греда за „белите”. Петър Атанасов отне и стреля, но Скорчев отби в напречната греда.

Отново вратарят на Локо беше на ниво, когато Фонсека засече центриране на Панов отдясно, изваждайки от ъгъла.

Локомотив далеч не стоеше прибран. При първата си по-сериозна възможност домакините откриха (27’). Те се възползваха от поредица индивидуални грешки в защитата на гостите от София след изпълнение на корнер. Първо, Бирсент Карагарен опита ножичен удар отблизо, ала Марио Кирев спаси. При последвалото ново лошо изчистване Мехди Бурабиа стреля силно и разстреля Марио Кирев по диагонала.

Славия също вкара след корнер (35’). 1:1 направи защитникът Димитър Пиргов. Топката бе центрирана и отклонена, след което рикошира в Сечков и попадна на чиста позиция у Пиргов, който със силен удар накара Скорчев да избива в собствената си мрежа.

В края на полувремето Мартин Камбуров можеше отново да даде аванс на Локомотив, но фалцовият му шут от свободен удар бе спасен с вещина от Кирев.

През второто полувреме ролите се размениха и Локомотив беше по-опасният отбор. В 58-ата минута Камбуров засече с глава от вратарското поле центриране отдясно на Стамов. Марио Кирев за втори път в мача разколеба голмайстора на „смърфовете” със страхотно спасяване.

Преди това Кирев беше господар при меле в наказателното поле.

Нищо не предвещаваше, че Славия може да осъществи обрат, но грешка на Стамов, последвана от задържане за фланелката на Манзоро от Вълчев в наказателното поле доведе до дузпа за „белите” (79’).

За една бройка Скорчев щеше да отрази удара в ъгъла на Радослав Василев, но трябваше да извади за втори път от мрежата – 1:2. Капитанът в този мач на „белите” вкара 10-ия си гол този сезон и само един го дели от водача Антонио Аниете (Левски).

Така, Локо (Пловдив) остана с 23 точки на 10-ата позиция, на 6 пред Марек. Славия, който се спаси и на теория още преди мача, увеличи актива си на 34 точки, като заема 9-ото място.