Гълъбинов влезе като резерва при драматично равенство на Ливорно

Божинов неизползвана резерва за Тернана

Българският нападател Андрей Гълъбинов влезе като смяна за Ливорно, който измъкна драматично равенство 1:1 при визитата на Катания в среща от 39-ия кръг на Серия Б. Ливорно събра 55 точки и влезе в зоната на плейофите за промоция в елита, заемайки 8-о място.

Гълъбинов влезе в 68-ата минута на мястото на Джемити, а в 96-ата минута Даниеле Вантаджиато от дузпа изравни. Домакините от Катания откриха резултата в 20-ата минута чрез Даниеле Скауадоне. Гълъбинов имаше добра възможност да се разпише в 83-ата минута, но вратарят спаси.

Валери Божинов остана на пейката при равенството 1:1 на Виртус Ланчиано като гости. Тернана има 45 точки и се нарежда на 17-о място в класирането, точно над зоната на плейофите за оцеляване три кръга преди края. Начело в класирането е Карпи, който води убедително и си гарантира място в Серия А от новото първенство. Фрозиноне е на 2-о място с 67, с 4 пред Виченца и Болоня.