Шампионска подкрепа за "драконите" при поредната им победа извън Русе

Дунав" победи "Белица" с 4:0 в мач от 25-ия кръг на първенството в Североизточната "В" група

"Дунав" победи "Белица" с 4:0 в мач от 25-ия кръг на първенството в Североизточната "В" група. Двубоят се игра в тутраканското село, където "драконите" получиха подкрепа от 30-ина от най-верните си фенове, сред които бе и част от шампионския тим на "Дунав 8806".

Припомняме, че "сините феи" спечелиха преди дни за четвърти пореден и общо пети път шампионската купа в дамския баскетболен елит на България.

Двубоят в Белица започна с превръщащия се в традиция ранен гол за момчетата на Веселин Великов. Мартин Димов засече центриране в наказателното поле на домакините и откри за 0:1 в 5-та минута.

Въпреки силното начало, до края на първата част дунавци вкараха само още веднъж. Ивайло Раденцов бе точен от пряк свободен удар в 30-та минута.

11 минути след почивката резултатът вече бе класически. Андреас Васев бе намерен в наказателното поле на "Белица" от Мирослав Будинов и вкара за 0:3. Още 11 минути по-късно ролите се размениха и Будинов направи 0:4. До края резултатът остана непроменен, като дори и включването в игра на братът на футболиста на "Лудогорец" Върджил Мисиджан - Фабиан не помогна на домакините.

В следващия кръг "драконите" приемат отбора на "Черноморец" Балчик, който е втори във временното класиране с 12 точки зад лидера "Дунав", събрал след успеха в Белица актив от 73 точки и голова разлика 108:9.

При победа в дербито, което ще е навръх празника на Русе, 6 май, на Градския стадион от 17 ч., дунавци ще си осигурят и на практика, и на теория завръщането в професионалния футбол 4 кръга преди края на сезона.

ФК "Дунав" Русе: Цветомир Цанков, Николай Парнаров, Мартин Димов, Михаил Милчев, Атанас Атанасов (53 мин. - Йордан Димитров), Диян Димов, Ивайло Раденцов (60 мин. - Светослав Читаков), Николай Колев, Андреас Васев, Георги Чакъров (72 мин. - Денис Цолев), Мирослав Будинов.

Официално: ЦСКА 1948 представи Иван Иванов