Свален от трона, Манчестър Сити си осигури мястото в Шампионската лига (ВИДЕО)

Тотнъм ще трябва да се задоволи с Лига Европа и този сезон

Серхио Агуеро на практика осигури мястото на Манчестър Сити в Шампионската лига. „Гражданите”, които днес бяха свалени от английския трон от Челси, победиха 1:0 Тотнъм на „Уайт Харт Лейн” и почти ги лишиха от шансове за топ 4.

Агуеро вкара 22-ия си гол във Висшата лига след образцова контраатака и увеличи надеждите си да спечели Златната обувка.

Тотнъм пропусна няколко положения в открития мач, като Хари Кейн беше най-близо до изравнителен гол през второто полувреме.

С победата Сити има 9 чисти точки пред Ливърпул, който е 5-и, три кръга преди края на сезона.

По време на вълнуващото първо полувреме и двата отбора имаха положения. Очаквано Хари Кейн беше в сърцето на усилията на Тотнъм. Той изработи положение за Райън Мейсън, а след това сам беше близо до гола.

Но Сити поведе в 29-ата минута, когато след корнер на домакините те осъществиха контраатака, при която Давид Силва проби по десния фланг. Той изведе спринтиращия по диагонала Агуеро в наказателното поле, а последният с удар в близкия ъгъл не остави шансове на Уго Лорис.

По-рано Агуеро бе закачен от Фацио в наказателното поле, но реферът не даде дузпа.

През второто полувреме Агуеро беше близо да вкара брилянтен гол след двойно с Фернандиньо, но би встрани, след като заобиколи Лорис.

Хари Кейн пък на два пъти не се възползва от грешка на Демикелис, като вратарят Харт с две спасявания разколеба голмайстора на Висшата лига този сезон.

Александър Коларов и резервата Бони почти решиха всичко преди късния натиск на "шпорите", но не успяха.

Воденият от Мануел Пелегрини тим направи решителна крачка към второто място, постигайки първа победа като гост от 11 февруари насам и в деня, в който загуби титлата от миналия сезон.

"Небесносините" имат три точки аванс пред Арсенал на второто място, докато Тотнъм изостава със 7 точки от топ 4.