Григор Димитров се справи с Йънг на старта в Мадрид (ВИДЕО)

Следващият му съперник е Фабио Фонини

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от сериите Мастърс в Мадрид, след като победи Доналд Йънг с 6-4, 3-0 и отказване на американеца.

Първия сет на двубоя бе равностоен, като двамата взимаха подаванията си до седмия гейм, когато Гришо успя да стигне до пробив. Българският тенисист задържа преднината си до края на сета и поведе в резултата. В края на първата част и началото на втората Йънг видимо започва да изпитва физически проблеми и поиска намесата на физиотерапевта, което доведе до прекъсване на срещата. Димитров не загуби концентрация и поведе с 3-0 във втория сет след два пробива. Малко след това американецът се отказа, след като нямаше сили да продължи борбата.

По този начин Димитров спечели мача и продължава във втория кръг на надпреварата, където ще се изправи срещу Фабио Фонини. В първия си мач на турнира италианецът победи Сантяго Хиралдо с 6-2, 6-3. Димитров и Фонини за последно се срещнаха миналия месец на Мастърса в Монте Карло, където хасковлията записа успех в два сета. /БГНЕС