Борусия (Дортмунд) вече е само на 2 т. от зона Европа (ВИДЕО)

„Жълто-черните” надвиха с 2:0 у дома Херта

Борусия Дортмунд записа трета поред домакинска победа на нула в германската Бундеслига, след като надви с 2:0 гостуващия Херта (Берлин) в среща от XXXII кръг на първенството.

Така „жълто-черните” взеха реванш за минималната загуба в столицата по-рано през сезона, а освен това се приближиха само на две точки до шестото място, което дава параво на участие в квалификациите на Лига Европа.

Юрген Клоп направи само едно промяна спрямо тима, направил 1:1 в Хофенхайм преди седмица, като тя бе принудителна и на мястото на Якуб Блашчиковски се появи Кевин Кампл.

Още в седмата минута момчетата му можеха да открият резултата, но Матс Хумелс не намери целта с глава. Това обаче стори неговият колега в центъра на отбораната Невен Суботич. 26-годишният защитник реализира в деветата минута след центриране на Хенрик Мкхитарян от статично положение и даде преднина на домакините.

Точно 20 минути по-късно те бяха близо до втори гол, но Обамеянг бе изпреварен в последния миг. Така в крайна сметка Борусия се оттегли на почивка с минимална преднина, но веднага след паузата тя бе удвоена. В 47-ата минута Ерик Дърм се разписа отново след асистенция на Мкхитарян и удар в далечния ъгъл – 2:0.

Последваха два пропуска на Илкай Гюндоган, а впоследствие и впечатляващо двойно спасяване на вратаря на гостите, а така в крайна сметка резултатът се запази.

След него Херта остана без победа в пети пореден мач, регистрирайки най-слабата си серия под ръководството на Пал Дарбай, докато Борусия направи важна крачка в опита си да завърши в челната шестица. Точно в тази зона се класира отборът във всеки от сезоните след 2008/09, когато тимът бе поет от Юрген Клоп. Както вече е ясно, за специалиста това ще бъде последна кампания начело на Борусия.

Последният му мач като наставник на състава пък ще бъде финалът за Купата на Германия срещу Волфсбург, който също може да класира „жълто-черните” за европейските клубни турнири догодина.