Резервите на Англия до 17 г. разгромени от мъжкия отбор на Несебър в учебна игра

Вратар на "акулите" пази дузпи на Холандия

Интересна тренировка направи старши треньорът на юношеския отбор на Англия до 17 години Джон Пийкок ден преди четвъртфинала с Русия на Европейското първенство, което се провежда в България. Резервите и момчетата, които до момента са получили по-малко игрови минути играха учебна кратка игра срещу мъжкия състав на Несебър и отстъпиха с категоричното 0:5. Но пък основната формация на Англия до 17 години показва доста по-впечатляваща игра и е един от фаворитите за титлата в Бургас. Младите англичани излязоха първи от група с Италия, Холандия и Република Ирландия и за място на полуфинал днес играят с Русия.

Друг отбор от тази група също показа интересни детайли от работата си. Това е Холандия, чийто щаб записва всеки мач с три камери. Всеки от операторите има задачата да следи една третина от терена и да не изпуска нито едно движение на играч- без значение с топка или без. Така накрая старши треньорът Маартен Стекеленбург може да гледа запис на играта на защитата, на халфовата линия или на нападателите във всяка една от всичките игрови 80 минути. Холандците, които отпаднаха в групата след 1:1 в Италия, явно бяха уверени в преминаването на този етап. Те дори започнаха да тренират дузпи за елиминациите. И за да бъде по-трудно за футболистите, те поискаха от домакините от Черноморец (Бургас) външен вратар. Помощник-треньорът Николай Кръстев веднага изпрати 18-годишния Димитър Николов, който е втори страж на мъжкия тим на акулите.

"Холандците поискаха от нас вратар, който да има стил на пазене, непознат за футболистите им. Надявам се, че тази тренировка е била полезен опит и за нашия млад талант Димитър Николов, който също работи много при спасяването на дузпи, коментира Кръстев.