Дортмунд остава извън Лига Европа кръг преди края, Байерн допусна трета поредна загуба в Бундеслигата (ВИДЕО)

В групите на Шампионската лига ще играят баварците, Волфсбург и Борусия (М), а Шалке се класира за втория по сила турнир на Стария континент

Кръг преди края в Бундеслигата Борусия (Дортмунд) остава извън зона „Лига Европа”. Тимът на Юрген Клоп загуби гостуването си на втория Волфсбург с 1:2. Даниел Калугури попари „жълто-черните” още в първата минута. Дортмунд обаче бързо изравни. Десет минути по-късно дузпа реализира Пиер-Емерик Обамеянг. Четири минути след подновяването на играта Налдо даде нов аванс на „вълците” и те го удържаха до края.

Дортмунд все още има шансове за 6-ото място, даващо право на участие в квалификациите на Лига Европа, защото прекият им конкурент Аугсбург загуби домакинството си срещу Хановер с 1:2 и разликата от 3 точки се запази. Борусия има по-добра голова разлика – 4 срещу -2. В последния кръг Дортмунд приема Вердер, докато Аугсбург гостува на Борусия (Мьонхенгладбах).

Шалке 04 излезе на петото място и е в пол-позишън за директно участие в групите на Лига Европа. Благодарение на автогол на Уве Хенемайер „кралскосините” надвиха 1:0 у дома последния Падерборн, който все още не е изпаднал.

Надеждите на Байер Леверкузен, че може да измести от третото място Борусия (Мьонхенгладбах) в борбата за групите на Шампионската лига приключиха, след като „жребците” взеха с минимален успех гостуването си на Вердер, лишавайки „бременските музиканти” от шансове за Лига Европа. Единственият гол за четвъртата поредна победа на Гладбах вкара Рафаел в 53-ата минута. Така, в групите на Шампионската лига ще играят Байерн, Волфсбург и Борусия (М).

Иначе четвъртият Леверкузен, който кръг преди края отстъпва с 5 точки пред третия Гладбах, не срещна проблеми при домакинството срещу Хофенхайм – 2:0. С попадения на Хакан Чалханоглу (45’) и Щефан Кислинг (61’) и „суха” мрежа „аспирините” установиха клубен рекорд от 8 поредни мача у дома без допуснат гол. Само Байерн (98/99) и Бохум (03/04) имат 9.

Шампионът Байерн, който през седмицата не успя да сътвори чудо срещу Барселона, допусна трета поредна загуба в Бундеслигата, отстъпвайки като гост пред застрашения Фрайбург с 1:2. Швайнщайгер изведе баварците напред в резултата в 13-ата минута, но с попадения на Адмир Мехмеди (33’) и Нилс Петерсен (89’) домакините стигнаха до пълен обрат и се изкачиха до 14-ото място с 2 точки над зоната на изпадащите.