Михаил Митов спечели MG Ендуро Х 2015

Стоян Христов остана втори, а Искрен Генов е трети

75 български състезатели взеха участие в зрелищната ендуро надпревара MG Ендуро-Х – трети кръг от BG-Х Ендуро шамипоната. За втора поредна година състезанието се проведе из живописните райони на Елин Пелин, а организатори отново бяха мотоклуб MG Racing. Пилотите бяха разделени на 3 класа – „Експерт“, „Хоби“ и „Сеньор“ (за състезатели над 40 годишна възраст).

В клас експерт стартираха 23-ма състезатели, като в стартовия списък липсваше лидерът в шампионата Теодор Кабакчиев. 17-годишната звзезда на Габрово участваше в първия кръг от източно-европейския шампионат по екстрийм ендуро в Турция. Така в негово отсъствие се получи равностойна и атрактивна борба между поне 5-има състезатели при „експертите“.

Победител без изненада стана Михаил Митов (KTM), който успя да се справи с навигацията по тежкото трасе за общо време 3:25:20 часа. Втори в съботния ден се нареди Стоян Христов (Yamaha), който остана на 17.58.3 минути от победителя. Трети се класира Искрен Генов (Gas gas), а топ 5 допълниха младият Андон Чулев (Husaberg) и Денислав Цеков (KTM).

Много силна бе конкуренцията в клас „Хоби“, където на старта застанаха 49 състезатели. Навигацията спечели Иван Димов (Husaberg) с общо време 2:54:56.8 часа, оставяйки на само 1:49.7 мин Стоян Пачарозов (Gas gas). Трети се нареди Филип Наумов, също с Gas gas, следван от Владимир Цонев (KTM) и Атанас Ангелов (KTM).

Във втория ден състезателите зарадваха публиката с атрактивен ендурокрос по затворено трасе с трудни естествени препятствия. Тук Андон Чулев показа класа пред по-опитните батковци в клас „Експерт“ и завъртя 5-те обиколки по 3 километровата писта за най-бързо време 28:05.2. Втори, на 17.7 секунди се нареди Искрен Генов (Gas gas), а челната тройка допълни Стоян Христов (Yamaha).

Така в крайното класиране при „експертите“ победител с актив от 43 точки победата в МG-Ендуро Х грабна Михаил Митов, а на подиума до него се качиха Андон Чулев – със същия брой точки и второ място. Трети и на само точка от победителя остана Стоян Христов – 42 точки. Толкова има и четвъртия в крайното класиране – Искрен Генов, а топ 5 допълни Денислав Цеков с 32 точки.

Победителят от навигацията в клас „Хоби“ Иван Димов бе ненадминат и във втория ден на ендурокроса. Така с пълен актив от 50 т. Димов спечели MX-Ендуро Х. Втори в неделя се нареди Стоян Спасов (KTM), следван от Атанас Ангелов – също с КТМ. Второто място в крайното класиране обаче взе Стоян Пачарозов – 36 точки, като със също тобкова точки, а Ангелов остана трети – със същия брой точки.

В следващия кръг BG-X Ендуро шампионата отново ще ви пренесе в едно от най-красивите кътчета на България, а именно местността „Узана“ край Габрово.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1