Без напрежение Черно море срази Славия в двубой с куп пропуски (ВИДЕО)

„Белите” така и не успяха да победят „моряците” през този сезон, Марио Кирев получи директен червен картон

Черно море победи Славия в двубой от 31-ия кръг на А група. Срещата, която се проведе на стадиона в столичния квартал „Овча купел”, завърши при резултат 2:1 за „моряците”. „Белите” така и не успяха да запишат успех срещу варненци през този сезон.

Домакините трябваше да доиграят двубоя с човек по-малко. Вратарят Марио Кирев получи директен червен картон за нарушение извън наказателното поле срещу Бакари.

Гостите от Варна играха по-добре от своя съперник, особено през първата част,  и заслужено се поздравиха с трите точки. Докато в играта на славистите нямаше и спомен от показаното при успеха над Левски в миналия кръг с 3:2. Точни за победителите бяха Бакари и Иван Коконов, които се разписаха през първото полувреме в рамките на 8 минути. Жереми Манзоро се разписа за домакините.

Така, отборът на треньора Никола Спасов събра 50 точки, колкото има и първия във втората шестица Левски. Славия е на деветото място с 40.

Първият гол падна в 6-ата минута след много добра атака на варненци. Себастиан Ернандес центрира в наказателното поле към Бакари, който с глава насочи топката в долния ляв ъгъл. Вратарят Марио Кирев по никакъв начин не реагира, а само изгледа как топката се оплете в мрежата.

Коконов се разписа в 14-ата минута след страхотно разиграване с Бакари пред наказателното поле. Нападателят на „моряците” изведе футболистът с 17 в наказателното поле и той очи в очи с Кирев успя да реализира с удар по земя.

Отборът на Славия също имаше възможност да отбележи. Най-опасните положения за „белите” през първата част бяха създадени от Жемери Манзоро. Френският футболист можеше да вкара красив от сериозна дистанция, след като шутира от пряк свободен удар, но топката се отби от горната греда. В 32-ата минута той отправи коварен удар с глава, след като засече центриране от ъглов удар, топката обаче профуча опасно близо покрай дясната греда.

Задачата за домакините в този двубой стана още по-сложна, когато през второто полувреме вратарят Марио Кирев получи директен червен картон. Бакари бе изведен зад отбраната на Славия, Кирев излезе извън наказателното си поле и фаулира нападателя на Черно море, влизайки с двата крака.

След това, въпреки че бяха с човек по-малко, „белите” заиграха по-активно и имаха няколко добри възможности да намалят изоставането си. Фонсека и Манзоро опитаха късмета си с удари от разстояние. Най-чистото положение бе на нападателя Радослав Василев, който игра с глава след центриране от корнер, вратарят Чанович излезе неубедително, но играчът на „белите” не намери очертанията на опразнената вратата.

„Моряците” потърсиха и трети гол, но сериозни пропуски на Бургхард и Ернандес лишиха гостите от класическа победа.

Краят на срещата бе ознаменуван с куп пропуски с два бързи гола в двете врати в последната минута от редовното време. Първо Манзоро се разписа в 89-ата минута, след като елиминира вратаря. Минута след това Ернандес изведе Курьор, който с прехвърлящ удар оформи крайното 3:1.

Заги: Сега ще разчитаме на Левски