Гол-бижу на Гаджев осигури първата позиция за Левски във втората шестица (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” си тръгнаха с минимален успех от „Лаута”

Левски победи Локомотив (Пловдив) с минималното 1:0 в предпоследния 31-ви кръг на „А” група. Единственият гол за „сините” отбеляза Владимир Гаджев. Капитанът на тима от „Герена” отбеляза истинско бижу с прекрасен удар по диагонала.

С победата Левски си осигури първото място във втората шестица. „Сините” събраха 53 точки и са на три пред Черно море. Дори „сините” да загубят в последния кръг /в гостуването си на Марек/, а „моряците” да спечелят гостуването си на Локо (Пд), Черно море също ще има 53 точки, но ще бъде с по-лоши показатели в директните двубои с Левски.

Така, възпитаниците на Стойчо Стоев си осигуриха спокоен последен кръг на „А” група в Дупница. Но истинският финал за Левски е на 30 май срещу Черно море във финала за Купата на България.

„Сините” владееха инициативата още от първата минута и започнаха да пропускат малко след първия съдийски сигнал. Аниете направи най-големия пропуск за първите 45 минути, след като не успя да преодолее Скорчев, след като остана сам срещу него.

Победата за Левски донесе Владимир Гаджев в 59-ата минута. Капитанът на „сините” изстреля прекрасен шут по диагонала с левия крак и заби топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Скорчев.

До края на срещата „смърфовете” се опитаха да стигнат до вратата на Левски на няколко пъти, но така и не успяха да организират хубави атаки. Най-доброто положение за домакините бе далечен удар на Дани Кики, който бе спасен от Йоргачевич.

Левски е на първата позиция с 53 точки, Локо (Пд) остава с 29 на четвъртото.

6 Хасково 31 4 3 24 -52 15
Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Официално: Столична община поиска „Герена“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона