Челси завърши сезона с шампионски обрат и короняса Дрогба (ВИДЕО+СНИМКИ)

37-годишният нападател започна последния си мач с екипа на „сините” като капитан и остана на терена 30 минути

Шампионът на Англия Челси завърши сезона във Висшата лига по подобаващ начин. „Сините” се поздравиха след 3:1 над Съндърланд на своя стадион „Стамфорд Бридж”, като до успеха се стигна след пълен обрат.

Мениджърът Жозе Моуриньо направи жест към нападателя Дидие Дрогба и му даде да изведе отбора с капитанската лента. 37-годишният нападател остана на терена 30 минути. При смяната си той даде лентата на Джон Тери и бе вдигнат на ръце от своите съотборници.

Преди двубоя Дрогба обяви, че това е последният му двубой с екипа на Челси и изрази надеждите си, че един ден отново ще се завърне в клуба.

Челси завърши сезона с 87 точки. "Черните котки" са 16-и с 38 точки, като бяха близо и до изпадане.

Съндърланд поведе в резултата в 26-та минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле на Челси, а топката стигна до Стивън Флетчър, който стреля отблизо с глава и вкара топката във вратата на Петър Чех.

В 36-та минута Хуан Куадрадо бе фаулиран от Джон О'Шей в наказателното поле на Съндърланд и съдията посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Диего Коща, който влезе на мястото на Дрогба, в 37-та минута.

Хуан Куадрадо получи контузия в 44-та минута и бе сменен принудително от Лоик Реми.

Домакините вкара втори гол в 70-та минута, когато Еден Азар подаде към Лоик Реми, който с много хубав удар изпрати топката във вратата на Маноне.

Челси оформи крайния си успех в 88-та минута, когато Неманя Матич пусна отличен пас към Лоик Реми, който влезе на мястото на контузилия се Хуан Куадрад, и той отблизо само чукна топката във вратата.