Шефът на "Мерцедес" се извини на Люис Хамилтън

Шефът на Мерцедес Тото Волф се извини на двукратния световен шампион Люис Хамилтън след Гран При на Монако във Формула 1.

Хамилтън беше лидер в състезанието до 65-а обиколка, когато влезе в бокса за смяна на гуми и след това се върна на пистата трети зад Нико Розберг и Себастиан Фетел.

В крайна сметка британецът остана трети, а грешката в тактиката на тима коства на световния шампион четвърта победа на сезона.

Сега Розберг, който спечели състезанието, се доближи само на 10 точки зад Хамилтън в генералното класиране шест кръга от началото на годината.

"Хамилтън беше в залата за пресконференции и аз му казах, че много съжалявам", заяви Волф след състезанието.

Волф към Хамилтън: Ще ни гледаш задното крило