Норич се завърна във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Канарчетата” биха Мидълзбро в "най-скъпия мач" пред 85 656 зрители на „Уембли”

Отборът на Норич се връща в английската Висша лига след едногодишно отсъствие.

Това стана факт, след като „канарчетата” надвиха с 2:0 във финалния плейоф Мидълзбро и така си гарантираха промоция.

И двата гола на стадион „Уембли” паднаха в първите 15 минути, а преди това играчи на двата тима нацелиха по веднъж гредите.

Така Норич спечели „най-скъпия мач в света”, понеже промоцията се оценява на около 120 млн. паунда, а по този начин се завръща в елита на Острова след само един сезон отсъствие.

Опонентите започнаха вихрено срещата, играна пред 85 656 зрители на „Уембли”, като за десетина минути удариха по една греда.

Първо това стори Брадли Джонсън от победителите, който стреля от воле, а с шут от далечна дистанция същото направи и Йеле Фосен от Мидълзбро.

Резултатът бе открит в 12-ата минута, когато Камерън Джероум се разписа отблизо след грешка на Даниел Аяла.

Малко по-късно авансът на „канарчетата” бе удвоен от най-голямата им звезда Нейтън Редмънд. 21-годишното крило успя да си открие пространство за удар в пеналта и с изстрел по диагонала матира вратаря за 2:0 в 15-ата минута.

След това Норич успя да намали темпото на срещата и заигра на контраатаки, като по този начин дочака почивката, а след нея дори можеше да вкара трети гол.

Уес Хуулахън и Камерън Джероум обаче пропуснаха да оформят класиката и така в крайна сметка срещата приключи.

Освен Норич, новаци в елита на Англия следващия сезон ще бъдат АФК Борнемут и Уотфорд на Славиша Йоканович.