Рома би Лацио в дербито и ще играе в групите на Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Орлите” трябва да не загубят в Неапол, ако искат място в тройката

Рома победи Лацио с 2:1 в „Дерби дела Капитале” и по този начин си осигури второто място в крайното класиране на Серия „А”, даващо право на участие директно в групите на Шампионска лига.

„Вълците” се наложиха над „орлите” като гости в мач от предпоследния XXXVII кръг на Калчото, а преди началото на римското дерби двама от феновете им бяха откарани в болница след сблъсъци между агитките.

Иначе първото полувреме на двубоя, игран на „Олимпико”, не бе особено интересно, макар че още в началото Мирослав Клозе пропусна отлична възможност да даде преднина на домакините.

Двата отбора не си вкараха гол преди почивката на „Дерби Капитолино”, тъй като гостите разчитаха предимно на контраатаки и не успяха да отправят нито един точен удар по посока вратата на съперника.

След паузата обаче Рома вдигна оборотите и в 69-ата минута резервата Миралем Пянич намери отлично Алесандро Флоренци, който овладя на гърди, а после стреля, но ударът му бе блокиран. Веднага след последвалия корнер Виктор Ибарбо бе намерен непокрит пред вратарското поле, но оттам не можа да улучи целта.

Именно Ибарбо обаче бе в основата на първия гол. Появилият се след паузата колумбиец напредна в пеналта и центрира прострелно, а Хуан Мануел Итурбе изпревари защитата на домакините и вкара отблизо за 1:0 в 73-ата минута.

Треньорът на домакините Стефано Пиоли отговори три по-късно, пускайки на терена Филип Джорджевич. Сърбинът пък изравни само пет минути след това, когато засече с глава центриране на Клозе.

Равенстовто обаче се запази едва 180 секунди, тъй като Мапу Янга-Мбива също реализира с глава, след пас на Пянич от статично положение и така донесе трите точки на „вълците”.

С тях те събраха 70 в своя актив, с 4 повече от Лацио кръг преди края. „Орлите” пък ще трябва да не загубят последния си мач от сезона, ако искат да играят в квалификациите на Шампионска лига.

Те ще гостуват на Наполи в пряка битка за третото място, което ще загубят единствено при загуба в Неапол.