Локо (Пд) завърши сезона с победа над юношите на Черно море (ВИДЕО)

Даниел Георгиев вкара гол-шедьовър за крайното 2:1 на „Тича”, „смърфовете” с куп пропуски

Локомотив (Пловдив) приключи сезона в А група с победа над Черно море. Двубоят от последния 32-и кръг на първенството се проведе на стадион „Тича”, а старши треньорът на „моряците” Никола Спасов бе заложил предимно на юноши в състава си. Основните футболисти бяха запазени за финала с Левски за Купата на България.

Точни са пловдивчани бяха Бирсент Карагарен и Емерик де Врийзе. Попадението на варненци реализира Даниел Георгиев, който вкара изключително красив гол с удар от въздуха и от сериозна дистанция.

Капитанът на „смърфовете” Мартин Камбуров изигра цял мач и направи всичко по силите си да отбележи, за да дръпне в надпреварата за голмайсторския приз в А група с Антонио Аниете. Той направи куп пропуски и завърши първенството с 13 попадения.

Така, Черно завърши сезона на осмото място с актив от 50 точки, а Локомотив - десети с 29 точки.

През първата част действията се развиваха предимно в половината на Черно море. Разликата в класите между младите футболисти, избрани от треньора Спасов, и опитните футболисти на пловдивчани се виждаше ясно. Всички по-интересни и опасни бяха създадени от „смърфовете”, а завърналият се на вратата Георги Китанов, който дълго се възстановяваше от тежка контузия, имаше немалко работа и направи няколко много добри спасявания.

Стражът на „моряците” трябваше да се намеси стабилно още в 4-ата минута. Ласиман изведе Карагарен в наказателното поле, но Китанов излезе навреме и улови топката. Малко след това той допусна елементарна грешка, като излезе извън пеналта, за да посрещне Де Врийзе. Белгиецът шутира веднага към опразнената врата, но топката мина близо до лявата греда.

Гостите от Пловдив контролираха играта, атакуваха и създаваха положение след положение, докато младите играчи на Черно море правеха всичко по силите си, за да се бранят. Усилията на „смърфовете” се увенчаха с успех. Емерик де Врийзе отправи техничен удар от границата на наказателното поле и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл.

Отборът на Черно море отправи два точни удара за първите 45 минути към вратата, пазена от Александър Витанов. Илиян Неделчев завърши добра контраатака в началото на двубоя с мощен удар, но право в ръцете на вратаря. Другият бе дело на Симеон Райков, който опита да изпълни специалитета си – да вкара пряк свободен.

Второто полувреме започна ударно за гостите от Пловдив и още в началните минути можеха да вкарат втори гол. Стабилните намеси на Китанов обаче не позволиха това да се случи. Той се намеси решително при удар на Карагарен, който бе изведен от Камбуров в наказателното поле. В 56-ата минута Георги Китанов бе заменен, като бе изпратен към пейката с бурни аплодисменти от феновете на „моряците”.

Всичките пропуски на „смърфовете” бяха наказани със страхотен гол на Даниел Георгиев. Той намери топката по отличен начин на около пет-шест метра от границата на наказателното поле и с мощен удар от въздуха не остави шансове на Витанов. Топката тупна преди вратаря и след като се отби от лявата греда се оплете в мрежата.

До края на двубоя гостите продължиха да доминират и атакуват. Крайното 2:1 оформи Карагарен с мощен удар, след като финтира майсторски Слави Сталев.

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"