Аниете изпревари Камбуров, а Краев наниза хеттрик при разгром над Марек в последния кръг (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски зарадва малкото фенове на „Герена” с победа с 6:0

Левски раби Марек с 6:0 в последния 32-ри кръг на родната „А” група. Хеттрик за „сините” отбеляза Божидар Краев, а Борисла Цонев се разписа от дузпа.

Антонио Аниете изпревари Мартин Камбуров в борбата за голмайсторския приз, като наниза две от попаденията. Така, испанецът има 14 гола в „А” група през сезона, докато нападателят на Локо (Пд) остана с 13.

Данило Асприля от Литекс, Върджил Мисиджан и Жуниор Кишада от Лудогорец и Радослав Василев от Славия имат по 10 в тази класация и все още имат шанс да изпреварят испанеца.

Тимът на Стойчо Стоев стигна до разгромния успех в тренировъчно темпо и показа, че се намира в добро състояние преди финала за Купата на България срещу Черно море на 30 май на „Лазур”.

„Сините” доминираха в пълните 90 минути, като не позволиха на съперниците си да организират нито една опасна атака.

Още преди почивката Божидар Краев наниза две попадения. В 31-вата минута младият халф на „сините” засече много добро подаване на Мисяк отляво и отблизо откри резултата.

Девет по-късно много Краев бе изведен от Александров сам срещу Младенов, залъга стража на Марек и с елегантен прехвърлящ удар направи резултата 2:0.

Малко след началото на втората част бе отсъдена дузпа в полза на Левски за нарушение отново срещу Краев. Зад топката застана обаче Боби Цонев, който не сбърка от бялата точка.

Все пак, в 57-ата минута Краев оформи хеттрика си. Талантът на Левски получи топката в наказателното поле, освободи се от защитник на гостите и с хубав завършващ удар по диагонала прати топката в мрежата на Младенов за четвърти път.

Появилият се в игра в 54-тата минута Антонио Аниете се разписа на два пъти в последните минути. В 84-тата Аниете направи 5:0 с хубав удар от границата на наказателното поле.

Четири по-късно Боби Цонев удари страничната греда, топката удобно се върна при Аниете, който на гола мрежа не сбърка и така излезе с гол пред Камбуров.

Левски ще завърши сезона на първата позиция във втората шестица с 56 точки, докато Марек ще изпадне с актив от 20 на петата позиция.

За „сините” предстои финал за Купата на България срещу Черно море на 30 май на стадион „Лазур” в Бургас.

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона