Олимпик Сараево спечели Купата на Босна и Херцеговина

Тимът вдигна трофея за първи път в историята си след дузпи

Олимпик (Сараево) спечели за първи път Купата на Босна и Херцеговина по футбол. Във финалната среща-реванш на собствен терен срещу Широки Брег възпитаниците на Мирза Варешанович стигнаха до успеха с 5:4 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1:1, както и първата среща, а продължение не се игра.

Гостите откриха резултата минута преди почивката след попадение с глава на хърватина Иван Пеко. Секунди преди почивката Ядранко Богичевич от домакините получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Пеко.

Въпреки че остана с човек по-малко, тимът от Сараево стигна до изравняване след точен изстрел на Велдин Мухаремович в 56-ата минута.

При дузпите Мухаремович вкара за 5:4, а след това вратарят Дино Хамзич отрази удара на Давор Ландека при петото изпълнение за Широки Брег и това донесе трофея на Олимпик, както и квота за участие в квалификациите на Лига Европа.

Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано