Бенфика празнува златен дубъл в Португалия

"Орлите" победиха 10 от Маритимо с 2:1 на финала за Купата на Лигата в Португалия

Бенфика спечели рекордна шеста Купа на Лигата в Португалия след успех с 2:1 на финала срещу Маритимо. Така лисабонските „орли” направиха дубъл, след като станаха и шампиони на страната.

Тази вечер двубоят за трофея се игра на стадион „ЕФАПЕЛ” в Коимбра. Бенфика поведе в края на първата част, когато дълбоко центриране отляво бе върнато с глава от бранителя Жардел и друг бразилец – Жонас, с глава обърна в десния долен ъгъл за 1:0.

Втората част стартира много лошо за Маритимо и още в 47-ата минута Силва бе изгонен с втори жълт картон.

Маритимо обаче реагира умело и 11 минути след почивката Жоао Диого бе изведен отлично с пас в коридор зад защитата, чукна покрай вратаря на Бенфика и ритна веднага в празната мрежа за 1:1.

10 минути преди края Бенфика стигна до своя победен гол с човек повече. Жонас овладя центриране отдясно и финтира съперник, топката бе леко отбита, но до него бе Ола Джон, който със силен шут прати в средата на вратата – 2:1 и трофей за Бенфика.

„Орлите” са абсолютният господар в турнира за Купата на Лигата в Португалия. От основаването на турнира през 2007 година само Витория Сетубал спечели първото издание, а Брага успя през 2013-а, докато Бенфика натрупа вече цели 6 трофея от 8 издания на надпреварата.

В неделя Спортинг (Лисабон) и Брага ще определят носителя на трофея на финала за Купата на Португалия.