Отлично трасе и майсторско каране в Гран При Левски по мотокрос

74 състезатели разделени в отделните класове се включиха в 5-ия кръг на Републиканския шампионат по мотокрос

74 състезатели разделени в отделните класове се включиха в 5-ия кръг на Републиканския шампионат по мотокрос, който завърши на мотополигон „Козар Белене”, гр. Левски. Отличното подготвено трасе даде възможност на мотокросистите да покажат най-доброто от себе си и своите машини. Времето също беше с участниците и публиката като зрителите станаха свидетели на много оспорвани надпревари и майсторско каране. При най-малките МХ 65 сс. победител в двата манша стана Кристиян Иванов (КТМ), втори се нареди Димитър Грозданов (КТМ), а трети в крайното подреждане е Виктор Нейчев (КТМ).

В МХ 85 сс. Алекс Димитров (КТМ) триумфира в двата манша, след като основният му конкурент – Жулиан Георгиев – получи нелепа контузия след вчерашния ден при игра на футбол. Георгиев беше с гипсирана ръка, което не му даде възможност да участва в състезанието. Втори в класа след двата манша е Румен Мирчев (Ямаха), а трети – местният любимец Виктор Касабов (КТМ).

При МХ 2 победител от първия манш стана Хакан Халми (КТМ), който във втория, три обиколки преди края, получи повреда в мотора и не успя на финишира. От тази ситуация се възползва Валентин Роглев (КТМ), който спечели втория манш и стана краен победител в класа, прибавяйки 47 точки към актива си за Републиканското първенство. Втори се класира Кристиян Ангелов (Ямаха), а трети – Любомир Васев (Ямаха). Халми остана на 5-то място в крайното класиране в „Козар Белене”.

Николай Йовчев (Хонда) спечели двата манша в МХ 1 и беше най-убедителен по трасето от всичките си колеги. Втори остана Тодор Тотев (Хонда), а Калоян Илиев (КТМ) е трети след двата манша.

В МХ се включиха най-много състезатели – 28 – като победител в първи и втори манш стана Мартин Тодоров (Ямаха), втори и трети се класираха Веселин Малинов (Ямаха) и Атанас Петров (КТМ).

Състезанието беше в памет на Добромир Добрев-Дени.

Междувременно, в 8-я кръг на Световния шампионат по мотокрос клас МХ 2 във Франция, Петър Петров (Кавазаки) се класира пети в първия манш, осми във втория и на седма позиция в общото подреждане за кръга. Чудесното представяне на Петров му донесе 29 точки за Световния шампионат и вече има 152 т., което го нарежда на 11 място във временното класиране от всички пилоти. Другият наш сънародник – Майкъл Иванов (Хускварна) – финишира 27 и 28 съответно в първи и втори манш. Общо 39 състезатели взеха участие в надпреварата, а зрителите, които гледаха на живо двата състезателни манша бяха над 35 000.