Чикаго поведе във финала за купа "Стенли"

Блекхоукс излъгаха Тампа Бей с 2:1 в последната третина

Шампионът за 2010 и 2013 година Чикаго Блекхоукс направи важна стъпка към нова купа "Стенли", след като се наложи с 2:1 като гост над Тампа Бей в първия мач от финалната серия. Чикаго изкова победата в последната третина, когато Теуво Теравайнен и Антоан Вермет вкараха в рамките на по-малко от 120 секунди. Голът за домакините от Тампа Бей пък падна още в петата минута на срещата, когато Алекс Килърн отклони изстрел на Антон Стролман зад гърба на вратаря Кори Крауфорд.

Срещата в "Амали Арина" бе изключително равностойна, като хокеистите на Чикаго отправиха 21 удара към Бен Бишъп, а тези на домакините - 23 към противниковата врата. Освен това двубоят бе много чист, като за всичките 60 минути бяха отсъдени едва 5 двуминутни наказания.

Отборът на Тампа Бей пък допусна за пръв път в плейофите да загуби двубой, в който има преднина след първите две части. С гола си, Теравайнен стана първият 20-годишен хокеист, който се разписва във финала за купа "Стенли" от Яромир Ягър през 1991 година.

Мач номер 2 от серията е в събота, а домакин на срещата отново е тимът на Тампа Бей.

Финал за купа "Стенли" в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи):
Тампа Бей - Чикаго 1:2
* Чикаго води в серията с 1-0 победи