Лудогорец записа престижен успех с 3:2 срещу третия в Русия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кишада, Ангуло и автогол донесоха успеха над Краснодар в първата контрола на шампионите на австрийска земя

Българският шампион Лудогорец записа престижна и победа с 3:2 над ФК Краснодар в първата си проверка на австрийска земя в китния Щрасвалхен, близо до Залцбург. Новият наставник Бруно Рибейро се изправи срещу първото сериозно препятствие от лятната подготовка, а автогол на Марченко и попадения на Кишада и Ангуло  дадоха солиден аванс на „орлите” преди почивката. През втората част бронзовият медалист в руския елит освежи състава с доста смени и върна два гола.

Така Лудогорец повтори резултата срещу този съперник от началото на 2014-а, когато "орлите" победиха Краснодар пак с 3:2 като част от зимната си подготовка.

Бруно Рибейро заложи на силен състав с включването в него и на двама юноши – Преслав Петров и Александър Василев. От новите попълнения Лукас Саша беше титуляр и играеше на необичайна позиция като централен бранител.

Първата част принадлежеше изцяло на разградчани, които налитаха от всички посоки към вратата на съперника. Ветеранът Дикан изби удар на Мисиджан от малък ъгъл, а Владо Стоянов отвърна със спасяване от световна класа и отрази с един крак изстрела по земя на излезлия сам срещу него Вандерсон.

Марселиньо получи от Ангуло в 14-ата минута и пусна вляво в коридор за Витиня, който центрира остро и със шпагат Марченко си вкара автогол при опита да изчисти – 1:0.

7 минути по-късно Мисиджан и Марселиньо матираха защитата на руснаците с двойно подаване, холандецът върна от аутлинията за Кишада, който от 3-4 метра на празна врата нямаше как да сбърка – 2:0.

Лаборде не заблуди съдията с падане за дузпа, а в 31-ата минута „орлите” оформиха класика. Пак Мисиджан правеше каквото поиска вдясно и подаде в наказателното поле за Кишада, който финтира, но ударът му бе блокиран, от задна позиция върху топката налетя Ангуло и след неубедителна намеса на Дикан на близкия ъгъл резултатът стана 3:0.

В началото на втората част Лудогорец изпусна три възможности да вкара нов гол. Марселиньо стреля ниско покрай лявата греда, Дикан изби шут на Мисиджан след контра трима на трима, а после пак Мисиджан съвсем сам в наказателното поле би неточно. Чворович пък замени Владо Стоянов на почивката.

Краснодар направи повече промени в състава и освежи играта си. В 62-ата минута резервата Андрей Батютин мина на слалом през трима в зелено и преодоля Чворович с нисък изстрел в десния ъгъл за 3:1.

Новото попълнение Чунчуков замени Кишада, но почти веднага след влизането му Краснодар вкара още един гол. Лукас Саша увисна при центриране отдясно и зад него друга резерва – Ари, с глава насочи в близкия ъгъл за 3:2.

До края над стадиона в Австрия заваля порой, а Лудогорец се дръпна в защита и успя да удържи финалния щурм на съперника, за да започне с победа серията контроли от този подготвителен лагер.

ЛУДОГОРЕЦ - КРАСНОДАР 3:2
1:0 Марченко '14 /автогол/
2:0 Кишада '21
3:0 Ангуло '31
3:1 Батютин '62
3:2 Ари '67

Лудогорец: 21. Стоянов (к) (46' Чворович), 77. Витиня, 8. Саша, 24. Пр. Петров, 16. Ангуло, 12. Анисе, 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 19. Василев, 93. Мисиджан, 11 Кишада (Чунчуков '65)
Треньор: Бруно Рибейро

Краснодар: 31. Дикан, 5. Йерджечик, 6. Гранквис, 48. Марченко, 98. Петров, 33. Перейра, 8. Газински, 4. Турбински, 18. Бистров, 21. Лаборде, 14. Вандерсон

Контролата Лудогорец - Краснодар по минути:

90' Край на мача! Лудогорец - Краснодар 3:2!

87' Воле на Смолов след лошо изчистена топка минава покрай вратата на Лудогорец.

85' Чворович си поигра със съдбата и позволи на Ари да спре опита му за изритване напред, Ари веднага пробва задна ножица с падащата топка, но неуспешно.

81' Саша блокира с тяло удар към вратата, последва втори - Чворович лови.

76' Лукас Саша се реабилитира и чисти точно пред крака на Смолов, който щеше да засече в празната врата.

75' Дъжд заваля над стадиона в Австрия.

75' Огромна грешка на Лукас Саша, Ари намери Смолов сам срещу Чворович, но вратарят отгатна, че ще опитват да го прехвърлят и умело лови!

74' Чворович излезе прибързано да пресреща Ари в наказателното поле, нападателят го превари, завъртя се и опита да го прехвърли, но защитник на Лудогорец чисти.

67' ГОЛ ЗА КРАСНОДАР! Лукас Саша увисна при центриране отдясно и резервата Ари с глава се разписа в близкия ляв ъгъл - 3:2

65' Новото попълнение Цветелин Чунчуков заменя Жуниор Кишада в атаката на Лудогорец.

62' ГОЛ ЗА КРАСНОДАР! Резервата Андрей Батютин мина трима на слалом пред наказателното поле и прониза Чворович с прецизен удар в долния десен ъгъл за 3:1!

60' Гол на Вандерсон е правилно отменен заради засада.

58' ПРОПУСК! Мисиджан получи напълно сам в наказателното поле, но стреля много лошо по земя встрани!

56' Сергей Петров финтира на границата на пеналта, ударът му е блокиран, получи се двоен рикошет и аут за Лудогорец.

55' Контра трима на трима за Лудогорец, Александър Василев чукна за Мисиджан вдясно, крилото би от малък ъгъл, Дикан блокира в корнер на близката греда!

54' Кишада накара Марченко да лази по земята след финт, Марселиньо шутира отбитата топка опасно близо покрай лявата греда!

51' Президентът на Краснодар долетя с частния си самолет за мача и проведе разговор за евентуално бъдещо партньорство с президента на Лудогорец Александър Александров.

50' Марселиньо, носещ капитанската лента след почивката, стреля ниско във вратарския ъгъл от прекия свободен удар, Дикан лови.

49' Ангуло се откъсваше сам срещу вратаря и бе бутнат от Марченко, само пряк свободен удар за Лудогорец на линията на наказателното поле.

46' Ари и Смолов влязоха в игра за Краснодар.

46' Една смяна за Лудогорец на почивката. Иван Чворович заема мястото на Владо Стоянов на вратата.

46' Начало на втората част.

45' Край на първото полувреме! Лудогорец размазва Краснодар с 3:0 през първите 45 минути!

43' Пак Мисиджан стигна аутлинията вдясни и подаде към наказателното поле, крачка не стигна на Марселиньо да стреля от удобна позиция.

42' Мисиджан продължава да надиграва напълно левия бек на Краснодар, който го фаулира грубо при поредния набег на холандеца.

33' ПРОПУСК! Хубава атака на Краснодар мина през Вандерсон, който чукна вляво за Перейра, волето му е блокирано

31' КЛАСИКА! Бърза контра за Лудогорец, Мисиджан намери Кишада, финт и блокиран удар, но от задна позиция Брайън Ангуло прониза близкия ляв ъгъл за 3:0!

28' Лаборде опита да си спечели дузпа с падане в наказателното поле на Лудогорец, съдията беше много близо и показа, че няма нищо.

25' Дори и в този състав Лудогорец контролира много добре мача срещу бронзовия медалист от последното първенство на Русия и диктува темпото.

21' ВТОРИ ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Мисиджан направи чудесно двойно с Марселиньо и почти от аутлинията поднесе на празна врата за Кишада - 2:0!

14' ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Марселиньо получи от Ангуло и веднага пусна в коридор на лявото крило за Витиня, който центрира остро и Марченко на шпагат засече в собтвената си врата - 1:0!

13' Мисиджан центрира меко отдясно на втора греда, защитник на руснаците чисти на сигурно в корнер.

7' Страхоно спасяване на Владислав Стоянов, който изби с крак ниския удар на останалия сам срещу него Вандерсон от Краснодар! Голяма грешка на Лукас Саша, който бе преборен като последен в защита.

6' Мисиджан получи вдясно, финтира защитник и стреля силното малък ъгъл, вратарят Дикан изби с ръце.

4' Марселиньо центрира полуниско от пряк свободен удар вдясно, още първият защитник в наказателното поле чисти.

15:32 1' Съдията Себастиан Гисхамер дава начало на мача след леки проблеми с мрежата на една от вратите.

0' Ето съставите на Лудогорец за днешната контрола:

Лудогорец: 21. Стоянов (к), 77. Витиня, 8. Саша, 24. Пр. Петров, 16. Ангуло, 12. Анисе, 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 19. Василев, 93. Мисиджан, 11 Кишада