Левски записа втора победа в контролите след 2:1 срещу Монтана (ВИДЕО+СНИМКИ)

Попадения на Курдов и Димитров донесоха победата за "сините", Здравко Лазаров вкара почетен гол за новака в А група

Левски записа втора победа от лятната си подготовка, след като се наложи с 2:1 над отбора на Монтана. „Сините” поведоха в резултата в самия край на първата част, след точно реализирана дузпа от Атанас Курдов, Монтана натисна през второто полувреме и в 73-ата Здравко Лазаров върна равенството в контролата. Точка на спора в двубоя игран на стадион "Искър" в Самоков постави Илия Димитров в 80-ата минута.

Двата тима показаха равностойна игра през първите минути на контролата, като чисти голови положения липсваха до 30-ата минута.

При добра атака на „сините”, която бе инициирана от Атанас Курдов , Ивайло Василев получи топката в наказателното поле на Монтана, но опита да преодолее вратаря технично и Ивайло Василев успя да опази мрежата си суха.

В последната минута на първата част Александров бе препънат в наказателното поле и главният рефер Таско Тасков отсъди дузпа, която бе реализирана от Курдов за 1:0.

След почивката Монтана на няколко пъти бе близо до попадение, но първо Минчев стреля неточно, а в 53-ата силен шут на Здравко Лазаров профуча в аут.

Роман Прохазка направи фрапантен пропуск на празна врата в 70-ата, след като отбраната на Монтана сгреши при изнасянето на топката, а вратарят Христо Иванов се бе подхлъзнал и не бе на мястото си.

В 73-ата пробив на Здравко Лазаров завърши с прецизен удар в долния десен ъгъл на вратата, връщайки равенството в срещата.

Голът даде импулс в играта на Монтана, а при атака в 78-ата минута единствено добрата игра на Деян Иванов в отбрана предотврати сигурен втори гол във вратата на „сините”.

Грешка в отбраната на Монтана в 80-ата минута бе наказана от Илия Димитров, който останал сам срещу вратаря успя да го финтира и пусна кълбото в опразнената врата, оформяйки крайното 2:1 за Левски.

Следващата среща на „сините” от лятната им подготовка е на 04 юли от 19:00 часа срещу отбора на Волга.

Контролите на Левски през лятната подготовка:

27.06 Левски - Септември Симитли /Самоков/ 4:2

01.07 Левски - Монтана /Самоков/ 2:1

04.07 Левски - Волга /София, стадион "Георги Аспарухов/ 19:00

08.07 Левски - Пирин (Благоевград) /Самоков/ 18:30

11.07 Левски - Локомотив (Пловдив) /София, стадион "Георги Аспарухов/ 20:00

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона