"Чуковете" не позволиха на 22-ма фенове от Андора да се зарадват и за миг

Уест Хем победи Луситанос от Андора с 3:0 на "Болейн граун" в Лига Европа

Уест Хем победи лесно Луситанос от Андора с 3:0 в първа среща от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Новият наставник на „чуковете” Славен Билич беше наказан и не води отбора от пейката.

На „Болейн граун” домакините явно не бяха в оптимална форма в началото на своята подготовка, но разликата в класите беше много голяма. Диафра Сако овладя свалена топка на границата на наказателното поле във втората минута и стреля неточно.

Домакините продължиха да изпускат и с гола се разминаха отново Сако, Мат Джарвис, пак Сако, а удар на Бърк бе изчистен от голлинията на гостите.

Гостите от Луситанос си бяха довели точно 22-ма фенове от Андора в Лондон, но така и не им дадоха повод да се зарадват с каквато и да е атака, която да има шанс да застраши вратата на „чуковете”.

Пет минути преди почивката Диафра Сако все пак разпечата вратата с глава след центриране на партньора си в атака Мауро Сарате.

В добавеното време на първата част комбинацията се повтори, но този път Сарате подаде ниско на Сако и сенегалският национал покачи на 2:0.

Почти след час игра капитанът Джеймс Томкинс бе на точното място и с глава отблизо направи 3:0. Протоколният реванш е след седмица в Андора.
Легенда на Арсенал: Нямат шанс за титла