Григор Димитров подари три сета на Гаске и се сбогува с "Уимбълдън" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гришо остана без победа над французина в своята кариера след елементарни грешки, довели до 3-6, 4-6, 4-6

Григор Димитров се сбогува с "Уимбълдън" след трисетова загуба срещу французина Ришар Гаске (3-6, 4-6, 4-6) в третия кръг на турнира.

Григор Димитров откри днешната програма на централния корт на „Уимбълдън”, но във всеки един от сетовете изигра по един отчайващ гейм на свой сервис във всеки сет и подари победата на съперника в един иначе равностоен мач.

И след този мач Гришо си остана без победа срещу Гаске в своята кариера и вече има 5 загуби от 5 опита срещу този съперник.

В първия сет Гаске направи пробив още във втория гейм, когато при 30-40 Григор записа двойна грешка. До края на частта хасковлията не успя да върне пробива. Същата ситуация се получи и във втория сет - пробив на французина в така важния седми гейм му осигури победа в тази част. В третия сет Гаске проби сервиса на Димитров в петия гейм - 3-2 и после го затвърди за 4-2. После Гаске игра много уверено и не даде никакви шансове на нашия за обрат.

Опитният французин излезе със солидна доза самочувствие, след като бе спечелил всички четири мача срещу първата ни ракета досега. За последно двамата играха на Мастърса в Рим преди две години и Гаске победи с 6-4, 6-4. На трева обаче двубои между тях не бяха играни. Слаба утеха за българския тенисист е, че днес успя да наниже 11 аса срещу 3 на Гаске.

На осминафиналите 21-ият в схемата Гаске ще срещне Ник Кириос (Австралия), който надви канадеца Милош Раонич с 3:1 сета.

В миналогодишното издание на турнира Димитров достигна полуфиналите, където отпадна от световния №1 Новак Джокович. Сега поражението ще доведе до сериозна загуба на точки в световната ранглиста, където Гришо към момента е №11.