Волга сгази Левски в третата контрола на "сините" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Орачев си отбеляза нов автогол, кипърецът на проби Константину вкара за българския тим

Левски допусна загуба с 1:2 в третата си контрола от лятната подготовка на тима. „Сините”, които излязоха на стадион „Георги Аспарухов” с втория си екип, който е с бял цвят, отстъпиха пред коравия втородивизионен руски тим на Волга, въпреки че показаха по-добра и организирана игра. Мики Орачев направи добър мач, но имаше малшанса да си вкара автогол в 9-ата минута. В 55-ата кипърецът на проби Константину изравни, а в 90-ата минута Петров оформи крайния резултат от дузпа.

Левски започна уверено двубоя и показа по-открита и офанзивна игра, докато руският тим още в първите минути показа, че ще разчита на контраатаката и твърдата, на моменти груба игра в защита.

След първоначални силни минути на домакините дойде 9-ата, в която късметът се усмихна на руския тим. Минасян напредна добре отляво и центрира към Саталкин, който комично пропусна да засече от няколко метра, това изненада Мики Орачев и той отклони топката в собствената си врата, като по този начин инкасира втори автогол от старта на лятната подготовка на Левски.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

До края на първата част руският тим не впечатли с игра и се прибра в собствената половина, където в по-голямата част от случаите спираше атаките на „сините” с нарушения.

Левски опитваше да преодолее отбраната на Волга най-често с центрирания, но твърде неуспешно.

Курдов опита да мами в 19-ата, но забави удара си, който в последствие бе блокиран, а при центриране на Матадос първо Краев пропусна да засече с глава, след което същото стори и Прохазка на метри от голлинията.

В добавеното време Орачев показа отлична техника и пусна между двама към Мисяк, който обаче не намери очертанието на вратата.

Втората част започна на високи обороти като първо Йоргачевич трябваше да показва класа в 48-ата, спасявайки вратата си от второ попадение, а три минути по-късно резервата Константину пропусна да изравни резултата.

В 55-ата Краев открадна топката в средата на терена и организира бърза контраатака, пусна към Константину, който финтира вратаря и на празна врата не сгреши – 1:1.

Центриране на Александров в 67-ата бе засечено от Илия Димитров, но нападателят нямаше късмет и топката премина встрани от вратата.

Футболистите на Волга продължиха с твърдата си игра, а Василиев в рамките на две минути видя два жълти картона и бе изгонен, но заради приятелския характер на срещата бе вкаран нов футболист на руския тим.

В 79-ата влезлият като резерва вратар Любенов показа класа и парира далечен опасен удар на руски футболист.

В самия край на срещата Прохазка извърши нарушение в наказателното поле на „сините” и главният рефер отсъди дузпа, която бе реализирана от Петров, а минута по-късно бе даден и крайния сигнал на срещата.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Левски - Волга 1:2
0:1 9` Орачев (автогол)
1:1 55` Константину
1:2 90+1` Петров (дузпа)

ЛЕВСКИ: Йоргачевич (70-Любенов), Александров, Иванов (72-Белаид), Минев (57-Георги Янев), Орачев, Цонев, Прохазка, Матадос (70-Ивайло Найденов), Мисяк (46-Константину), Kраев, Курдов (59-Илия Димитров)

ВОЛГА: 27 Михаил Комаров, 3 Артьом Паско, 6 Дмитрий Полянин, 87 Константин Гарбус, 25 Андрей Буйволов, 4 Михаил Костюков, 14 Едуард Суханов, 17 Артур Миносян, 83 Наил Замалиев, 13 Иля Кухарчук, 50 Никита Саталкин /29 Искандар Джалилов, 77 Андрей Прошин, 86 Игро Маслов/

Летните контроли на Левски:

27 юни, Самоков: "ЛЕВСКИ" - Септември (Симитли) 4:2
1 юли, Самоков: "ЛЕВСКИ" - Монтана 2:1
4 юли, "Герена", 19:00 часа: "ЛЕВСКИ" - Волга (Русия) 1:2
8 юли, "ЛЕВСКИ" - Пирин (Бл)
11 юли, "Герена", 20:00 часа: "ЛЕВСКИ" - Локомотив (Пловдив)

*****

90+2` Главният рефер свири край на срещата!

91` Петров е точен и бележи за 2:1 за Волга

90` Дузпа за отбора на Волга след нарушение на Прохазка!

86` Опит за контраатака на Волга, Белаид обаче показва скорост и първи стига до топката.

85` Втори футболист на Волга е изгонен! Джаилов вижда червения цвят след изключително грубо влизане в краката на играч на домакините.

82` Футболист на Волга ще влезе на мястото на изгонения Василиев, заради приятелския характер на срещата.

81` Аличков заменя Краев.
80` Василиев получава втори жълт картон и е изгонен от главния рефер.

79` Опасен далечен удар на руски футболист, който обаче е париран от вратаря Любенов.

79` Четвърти жълт картон за футболист на Волга.

74` Радослав Цонев получаа жълт картон.

73`  Разбъркване в наказателното поле на Левски, Александров съумява да изчисти.

71` Найденов влиза в игра на мястото на Матадос, Йоргачевич също е заменен, а Белаид също влиза в игра.

67` Центриране на Александров в големия пелант, където Илия Димитров не успя да насочи с глава топката към вратата.

65` Вратарска смяна в състава на гостите.

61`Артьом  Паско получава жълт картон.

60`  Курдов също напуска играта, Илия Димитров ще доиграе срещата на негово място.

57` Втора смяна в състава на Левски, Веско Минев напуска игра, заменен от Георги Янев.

55` Левски изравнява! Отново Краев намери Конастантину отдясно, но този път футболистът на проби показа хладнокръвие, финтира вратаря и на празна врата вкара за 1:1.

51` Какъв пропуск на Константину! Краев открадна топката в средата на терена и организира бърза контра, пусна към кипърския си съотборник, който стреля по земя, но руския страж отби удара му.

48` Йоргачевич спасява вратата си от второ попадение след опасен удар на футболист на руския тим.

46` Алекс Константину е заменил Мисяк на почивката

46` Начало на второто полувреме!

45+2` Край на първото полувреме!

45+1` Отлична игра на Орачев, който между двама пусна към Мисяк, но последният не успя да бие качествено в близост до точката за изпълнение на дузпа.

44` Миносян стои на 2-3 метра от топката при пряк свободен удар на Левски и след няколко забележки си изкара жълт картон.

42` Замалиев продължава да вършее на терена без да бъде санкциониран от главния рефер, което изнервя и тима на домакините.

40` Центриране на Матадос, първо Краев се размина на косъм с топката, след което същото стори и Прохазка, на метри от голлиничта.

36` Веско Минев изрита топката в тъч, след което седна на земята, твърде вероятно е да е получил контузия.

34` Хубаво центриране към Александров, топката обаче идва малко по-бърза и излиза в аут.

31` Грешка при изнасянето на топката от страна на Левски, Костюков разтегли надясно, там обаче Веселин Минев се намесва и избива в тъч, спирайки опасна атака на руския тим.

29` Замалиев спира за пореден път атака на Левски с нарушение, за което е освиркан от феновете на трибуните.

27` Продължителна атака на Левски, две поредни центрирания на Орачев са блокирани, все пак "сините" печелят тъч в близост до вратата на руския тим.

24` Играта е подновена.

23` Прекъсване за глътка вода заради високите температури на стадиона.

22` Михаил Костюков получава жълт картон за грубо и много безмислено влизане в краката на Орачев.

19` Курдов е на добра позиция да стреля, но реши да мами, забави се и ударът му бе блокиран.

17` Краев задържа между двама до тъч линията, но в крайна сметка топката му е отнета.

12` Атака на Левски отляво, Прохазка засече с глава центриране, но топката бе отклонена от защитник в корнер, след което Ради Цонев центрира слабо от ъгловия удар.

9` Мики Орачев
си вкарва автогол! Минасян центрира от левия фланг, Саталкин се размина куриозно с кълбото на няколко метра от вратата, което изненада Орачев и бранителя насочи топката в собствената си врата. Това е втори автогол за футболиста от началото на лятната подготовка на "сините".

8`
Меко центриране на Курдов в наказателното поле на гостите, бранител чисти, след което Цонев шутира, но мног слабо.

6` Минев пресича центриране и връща спокойно с глава към Йоргачевич.

3` Корнер отляво на вратата на "сините", защитата се справя без проблеми с центрирането.

2` Футболистите на Левски дебютират с втория си нов екип, който е в бял цвят.

1` Начало на контролата!

0` Минута мълчание преди началото на срещата заради фена на Левски Георги Георгиев, който загина в автомобилна катастрофа

0` Около 1200 фена ще наблюдават контролата на стадион "Георги Аспарухов".
Рик Джонатан: Хубаво е, че има конкуренция в Лудогорец