Кошмарна вечер за "лъвовете" след загуба и три контузии в последния мач от група C (ВИДЕО+СНИМКИ)

Волейболистите ни отстъпиха с 1:3 пред Аржентина, Ники Пенчев, Теодор Тодоров и Андрей Жеков с контузии след срещата

Българският национален отбор по волейбол загуби с 1:3 от Аржентина последния си двубой от група С на втора дивизия на Световната лига, но въпреки това продължава на полуфиналите, където на 10 юли ще срещне Белгия. "Гаучосите" се нуждаеха от победа, която постигнаха сравнително леко, като трудности за гостуващия тим имаше само в първите два гейма. За зла участ проблемите с контузии в отбора ни продължиха и днес, като Андрей Жеков напусна играта с болки в бедрото, Теодор Тодоров получи удар в носа и по-късно бе откаран в болница, а Николай Пенчев също трябваше да поучи лекарска помощ и подбедрицата му беше наложена с лед извън терена.

Националите ни започнаха отлично първия гейм и поведоха с 3:1, след което покачиха на 8:4 след добър сервиз на Светослав Гоцев, при което дойде и първото техническо прекъсване.

„Гаучосите” обаче успяха да се върнат в гейма след отлична игра на Уриарте на блокада и в атака, при което резултатът стана 10:10.

Гостите продължиха с отличната си игра дръпнаха с 12:16, при което дойде първото прекъсване поискано от Пламен Константинов. След паузата сервиси на Уриарте затрудниха волейболистите ни, а след няколко отлични блокади на „гаучосите” резултатът набъбна на 21:16 за гостите, след което те затвориха гейма при само 19 точки в нашия актив.

Вторият гейм започна по-добре за Аржентина, като гостите поведоха с 5:3, но резултатът бързо бе изравнен и последва игра на точка за точка. В самото начало на гейма Андрей Жеков бе заменен, тъй като получи болка в бедрото, а малко по-късно Николай Пенчев бе ударен с лакът в носа от Агонцев и също напусна.

Лошият късмет сякаш не искаше да остави отбора ни и Ники Пенчев напусна играта и трябваше да получи лекарска помощ. Аржентина поведе с 12:10, но „лъвовете” пак възстановиха равенството. Проблемите обаче в тима, които дойдоха след контузиите на Николай Пенчев, Андрей Жеков и Теодор Тодоров, повлияха на концентрацията в отбора и гостите уверено поведоха с 21:16.

Виктор Йосифов и Владо Николов върнаха интригата и с отлична игра в атака намалиха на 21:22, при което дойде последното прекъсване от страна на треньора на Аржентина. „Лъвовете” изравниха резултата, последва сервис на Йосифов, който не бе посрещнат добре от аржентинците, но при последвала атака на Петков бе спрян от двойна блокада, което даде точка аванс на Аржентина.

Точките отново бяха изравнени, а при страхотна атака на Владо Николов, при която топката излезе в аут от блокадата, националите ни стигнаха до геймбол. Аржентина изравни, но последваха две последователни точки за домакините, които доведоха до равенство в резултата 1:1.

Третият гейм започна кошмарно за България и „гаучосите” поведоха бързо с 5:1. Пламен Константинов поиска прекъсване, след което „лъвовете” намалиха на 2:5, но последва слаб сервис на Тошко Алексиев.

Уриарте направи две точки за 9:6, а след мощна атака на Алексиев резултатът бе намален на 8:10.

Пламен Константинов опита да обърне резултата като вкара на сервис Градинаров, но ходът му не се оказа успешен, а след грешка на Агонцев Аржентина поведе с 18:14. Гостите успяха да запазят аванса си и затвориха гейма при резултат 25:17.

В последния четвърти гейм Аржентина поведе с 2:1, а след ас от сервис на Конте покачи на 3:1. След атака на Тодор Алексиев топката удари в лицето Уриарте, който трябваше да напусне терена за лекарска помощ. Резултатът бе изравнен- 4:4, но отново последва спад в играта ни и Аржентина се възползва и при второто прекъсване на Пламен Константинов „гаучосите” водеха с 14:7.

Милушев и Градинаров се включиха добре, но преднината на гостите се запази до края и Аржентина спечели финалния гейм с 25:18.

На 10 този месец от 17:30 часа България играе срещу Белгия на единия полуфинал, докато Аржентина ще се изправи срещу Франция по-късно същия ден.

България - Аржентина 1:3 (19:25; 26:24;17:25; 18:25)