Федерер, Мъри и Вавринка ще играят на ¼-финал в Лондон

Жил Симон, Марин Чилич, Гаске и Поспишил също продължават напред, вижте програмата за вторник

Световният номер две в света на тениса Роджър Федерер от Швейцария се класира за четвъртфиналите на третия за годината турнир от Големия шлем – „Уимбълдън”.

На осминафиналите поставеният под №2 в схемата швейцарец победи Роберто Баутиста Агут от Испания с 6:2, 6:2, 6:3. Мачът продължи час и 26 минути.

За място на полуфиналите Федерер, който е седемкратен шампион в турнира и финалист от миналогодишното издание на състезанието, ще играе срещу поставения под №12 в схемата Жил Симон от Франция.

Французинът беше категоричен срещу шестия в схемата Томаш Бердих и го победи с 6:3, 6:3, 6:2.

Шампионът от последното издание на Откритото първенство на Съединените щати по тенис Марин Чилич също се класира за четвъртфиналите. Хърватинът надви Денис Кудла от САЩ с 6:4, 4:6, 6:3, 7:5.

Напред и то без загубен сет продължава и шампионът от "Ролан Гарос" Стан Вавринка. Швейцарецът надделя в три сета 7:6(3), 7:6(4), 6:4 над Давид Гофен от Белгия. На четвъртфинал Вавринка се изправя срещу Ришар Гаске от Франция.

Междувременно Анди Мъри успя да се справи с мощния хъврватин Иво Карлович и спечели мача, продължил повече от три часа със 7:6(7), 6:4, 5:7, 6:4.

Британецът продължава на четвъртфинал, където ще срещне Вашек Поспишил, който за първи път в кариерата си достигна тази фаза в турнир от Големия шлем.

Последният четвъртфиналист при мъжете ще бъде определен от мача между Новак Джокович и Кевин Андерсън, който се играе в момента при равен резултат 2-2 сета.