Велизар Димитров игра цял мач при първата загуба на Металург (Донецк) за този сезон

Българският национал Велизар Димитров изигра цял мач при първата загуба на неговия Металург (Донецк) за този сезон. Това стана в мач от дванайстия кръг на украинското първенство. Домакините от Донецк допуснаха поражение с 0:2 от участника в Купата на УЕФА Металист (Харков). Тимът воден от Николай Костов започна активно мача и пред футболистите на Металург се откриха няколко добри положения, които бяха пропуснати от Кингсли и Фернандеш. През второто полувреме играта се изравни, но в 86-ата минута на мача Тришович остана сам срещу вратаря на домакините Дишленкович и откри резултата. Една минута по-късно Едмар напредна по левия фланг и подаде на Конюшенко, който от шест метра със силен изстрел оформи крайното 2:0 в полза на Металист. Това е първа загуба за тима от Донецк през този сезон и след този мач отборът заема 2-ото място в класирането с 26 точки, докато Металист са трети с 24 точки.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)