Славия отново на върха след класика над Пирин (ВИДЕО)

"Белите" надиграха своя съперник в изнервен мач с 11 жълти картона и дъжд от бутилки от трибуните

Славия спечели гостуването си на Пирин (Бл) в последния двубой от втория кръг на А група с класическото 3:0. В двубой изпълнен с единоборства и 11 жълти картона гостуващият тим на Иван Колев успя да се възползва от своите шансове и закономерно записа още три точки в актива си, с което отново е начело във временното класиране. Манозоро откри резултата в 43-ата минута след точно изпълнена дузпа, а Илия Димитров покачи на 2:0 в 77-ата. Крайният резултат бе оформен от Манзоро в 85-ата.

През първите минути на срещата преобладаваха единоборствата и тактическото надиграване, като липсваха чисти голови ситуации и пред двете врати.

В 23-ата минута след пробив по дясното крило Тони Тасев извади топката към точката за изпълнение на дузпа, бранител на Славия изчисти, но право в краката на Бенгюзов, който шутира мощно, Георги Петков обаче отклони решаващо в напречната греда, опазвайки мрежата си суха.

Изпълнението на Бенгюзов даде импулс в играта на „орлите”, които атакуваха мощно своя съперник и го принудиха да се прибере в собствената си половина.

В 30-ата минута Богомил Дяков изведе на чиста позиция Благой Наков, който успя да се откъсне от бранителите на Славия, остана сам срещу Георги Петков, но би встрани от вратата.

В една от редките атаки на Славия Манзоро показа отлична техника и преодоля двама защитници на домакините, след което от малък ъгъл стреля, но Красимир Костов показа рефлекс и изби в корнер.

В 41-ата минута Илия Димитров навлезе в полето на Пирин, Виячки се хвърли с шпагат в краката му, при което нападателят на гостите падна на земята и главният рефер отсъди дузпа. Манзоро изпълни точно наказателния удар и Славия поведе в резултата. Решението на рефера не се понрави на феновете на стадион „Христо Ботев” и към терена полетяха бутилки от минерална вода, а привърженик на „орлите” дори опита да нахлуе на терена, но бе спрян.

Играта се изнерви в последните минути и няколко футболисти получиха жълти картони, като след края на първата част броят на официално предупредените беше 6.

Втората част започна на високи обороти, а в 51-ата минута фрапантен пропуск на Тони Тасев лиши от изравнително попадение домакините. Тасев остана очи в очи с Петков, но изчака с удара си, което бе разгадано от ветерана на вратата на Славия, който успя с крака да избие топката.

Центриране на Манзоро не бе оползотворено от Ивайло Димитров, който необезпокояван в големия пеналт стреля неточно встрани от вратата.

Напрежението се повиши с напредване на времето, а няколко нови жълти картона изнервиха и публиката, която показа недоволството си с нов залп от бутилки минерална вода.

В 77-ата минута Петър Атанасов намери с точен пас влизащия на скорост Ивайло Димитров, който засече с глава и прати топката за втори път в мрежата на Пирин.

Точка на спора в двубоя сложи един от най-дейните в състава на Славия – Жереми Манзоро. В 85-ата минута Фераресо изведе французина в големия пеналт, той елегантно се измъкна от Виячки и с точен удар направи резултата класически.

До края на двубоя Пирин не успя да събере сили за почетно попадение и така двубоя завърши при резултат 3:0 в полза на гостуващия тим.