Реал Мадрид грабна нов трофей след дузпи срещу Милан (ВИДЕО)

"Кралския клуб" спечели International Champions Cup след 22 дузпи на финала

Реал Мадрид спечели турнира International Champions Cup в Шанхай след оспорвана битка с Милан и 10:9 след дузпи. Двата тима не си отбелязаха гол в редовното време на двубоя, а при изпълнението на 11-метровите удари „белия балет” показа по-здрави нерви и стигна до победа след изпълнение на общо 22 дузпи.

Милан влезе по-добре в двубоя и още в третата минута Антонели проби през отбраната на Реал и остана сам срещу Навас, но не успя да преодолее вратаря на „кралския клуб”.

Почти в идентична ситуация бе и Нианг няколко минути по-късно, костариканският страж обаче на вратата на Реал се справи отлично и опази мрежата си суха.

Реал владееш повече топката, но отбраната на „росонерите” не даде шанс за нещо по-сериозно пред Роналдо и компания през първите 45 минути.

След почивката тимът на Рафа Бенитес показа повече острота в нападението си, а пред Тони Кроос се откри отлична възможност да се разпише в 51-ата минута, но ударът му насочен към левия ъгъл на вратата бе отклонен от Запата.

Иско намери Роналдо в наказателното поле на Милан, но ударът с глава на португалеца бе избит с крака от вратаря на италианския тим.

Красиво воле на Карлос Бака бе избито с усилие от Кико Касия, а в 81-ата колумбиецът остана сам срещу вратаря на Реал, но отново не успя да се разпише.

След края на редовните 90 минути победителят в турнира се реши след изпълнение на дузпи.

Карлос Бака първи показа разколебаване и при изпълнение на третата дузпа за Милан колумбиецът не уцели рамката на вратата.

„Кралския клуб” реализира първите четири дузпи, но при петата Тони Кроос неочаквано пропусна и Милан се върна в битката с точно изпълнена дузпа от Луис Адриано.

Последваха по пет точни изпълнения и на двата тима, при което дойде ред на вратарите да решат спора.

Кико Касия стреля точно и Реал излезе напред, а последвалото изпълнение на резервния страж на Милан Джанлуиджи Донарума бе прекалено слаба и Касия спаси, с което Реал спечели втори трофей в рамките на няколко дни.