Албанците пак счупиха тъпомера, хвърлят камъни на мач от Лига Европа

Има пострадал играч на Легия

Грозни сцени прекратиха двубоя от третия квалификационен кръг на Лига Европа между Кукеши (Албания) и Легия (Полша). В началото на второто полувреме, в 51-ата минута, главният съдия на срещата прибра двата отбора в съблекалните, след като футболистът на гостите Дуда беше ударен с камък от фенове на Кукеши.

Гневът на албанските привърженици се породи от факта, че техните любимци се оказаха догонващи минутка, след като бяха изравнили резултата за 1:1. Албанците изравниха в 49-ата минута чрез Морейра Сантош, но буквално секунди по-късно поляците отново излязоха напред в резултата. В този момент обаче феновете на домакините започнаха да хвърлят камъни и други предмети по терена, в резултат на което двубоят бе прекратен.

По всяка вероятност Легия ще спечели служебно с 3:0, а наказанието, което грози албанците, е повече от сериозно.

Припомняме, че преди няколко месеца евроквалификация между Сърбия и Албания също бе прекратена заради безредици по трибуните, причинени от албанска провокация.