ПСЖ сложи пета Суперкупа във витрината си (ВИДЕО)

"Принцовете" прегазиха с 2:0 Лион на финала в Монреал

Пари Сен Жермен завоюва за трети пореден път, и общо пети, Суперкупата на Франция, след като се наложи с 2:0 над рекордьора по титли (8) в надпреварата Лион. Шампиона на Франция стигна до победата след попадения на Серж Орие (11`) и Едисон Кавани (17`).

Двубоят игран в Монреал започна на високи обороти, а в 11-ата минута при прострелно центриране на Давид Луис Орие засече топката от непосредствена близост до голлинията и не остави шанс за вратаря на Лион – 1:0.

В 17-ата минута Орие изведе на добра позиция Ибрахимович и шведът от малък ъгъл шутира, но вратарят на Лион Лопес успя да избие. Топката обаче попадна в Едисон Кавани, който в движение нанесе неспасяем удар и покачи на 2:0.

През второто полувреме задачата на Лион стана още по-трудна, след като Максим Гоналонс получи червен картон в 64-ата минута и остави своя тим с човек по-малко.

ПСЖ не успя да се възползва от численото си предимство, за да стигне до трети гол, но и не допусна да бъде изненадан и двубоят завърши при резултат 2:0.

Отборът на Лоран Блан стартира в новия сезон във френската Лига 1 с мач на 7 август срещу Лил.