Маркиньос спаси Мъри от домашна загуба

С гол от фаул бившият халф на ЦСКА изравни за 1:1 в 4-тата минута от продължението на мача

Кипърският Анортозис стъпи накриво у дома срещу отбора на Неа Саламис в мач от втория кръг в местното първенство. Станислав Ангелов излезе като титуляр за домакините, а Маркиньос се появи като резерва в 83-та минута и донесе точката за своите дълбоко в добавеното време на мача.

След минималната победа в първия кръг срещу Етникос, Станимир Стоилов се надяваше на успех и пред своя публика. Домакините бяха по-активният отбор на терена, но цял мач не можаха да разпечатат мрежата на гостите.

Най-интересното се случи след редовните 90 минути на срещата. Неа Саламис изненадващо вкара в първата минута на продължението, когато Грей стреля и преодоля Косацик за 0:1. Когато изглеждаше, че Аноротозис ще запише неприятна загуба, бившият халф на ЦСКА Маркиньос измъкна бившия треньор на Левски Мъри.

Бразилецът с български паспорт се появи на терена в 83-та минута. В 4-тата минута от добавеното време Маркиньос подари точката на Анортозис след чудесно изпълнение на пряк свободен удар за 1:1.

Така отборът на Мъри, Маркиньос, Станислав Ангелов и неигралия днес Игро Томашич вече е с 4 точки след победа и равен. Неа Саламис остава на 12-то място след второ поредно равенство.
Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)