Хамбургер остана без победа, а по всяка вероятност – и без треньор

Хофенхайм схруска „вълците” у дома с 3:1

Ръководството на Хамбургер почти сигурно ще освободи наставника на тима Михаел Йонинг, който пое състава през настоящата календарна година, но от началото на сезона не успя да постигне нито една победа, след като днес възпитаниците му отстъпиха у дома пред Борусия (Мьонхенгладбах) с 0:1.

Единственото попадение пред изпълнения до краен предел с 55 000 зрители стадион „Имтек Арена” реализира нападателят на гостите Игор де Камарго, който се разписа в 66-ата минута след пас на Хуан Аранго и така донесе успеха на своите, които за трети пореден път не загубиха в Хамбург.

С победата момчетата на Люсиен Фавр събраха 13 точки и са съвсем близо до върха във временното класиране, докато домакините останаха закотвени на дъното с едва едно реми в шест мача, въпреки че похарчиха осем милиона евро за лятна селекция.

Дванадесет точки в актива си вече има и отборът на Хофенхайм, който успя да спечели домакинството си срещу Волфсбург с 3:1.

Отличен мач за Хофе за пореден път направи привлеченият през лятото от английския Ливърпул холандец Райън Бабел, открил резултата в 20-ата минута с четвъртия си гол в последните също толкова мача за тима.

Точно четири минути по-късно бразилецът Роберто Фирмино удвои аванса на домакините, за да приключи първата част при резултат 2:0.

След паузата „вълците” се върнаха в срещата благодарение на резервата Дежага, вкарал за 1:2 в 64-ата минута, но в 80-ата стражът на гостите Марвин Хиц получи червен картон, а Феликс Магат бе изчерпал правото си на смени и на вратата застана полеви футболист.

Домакините се възползваха от ситуацията точно пет минути по-късно, когато отново бразилецът Фирмино се разписа, реализирайки и той четвърти гол в четири мача, но и фиксирайки с попадението си крайното 3:1 в полза на своите.

Така Волфсбург остана с шест точки от шест мача, а и без вратаря и бранителя Полак за следващия двубой, тъй като вторият получи травма още в началото на срещата.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)