Саутхемптън изхвърча от Европа, Дортмунд се развихри срещу корави норвежци (+ВИДЕО)

Датчани попариха "светците", Марко Ройс наниза хеттрик на "Сигнал Идуна Парк"

Английският Саутхемптън се прости с групите на Лига Европа, след като бе победен от датския Мидтиланд с 0:1 като гост в реванша от плейофите на турнира.

Гол през първото полувреме на бившия нападател на Селтик Мортен Расмусен осигури успеха на датчаните с 2:1 в общия резултат и място на жребия в петък от 14 ч.

„Светците” можеха да поведат рано, но удар на Хосе Фонте беше изчистен от голлинията. В 28-ата минута Расмусен вкара с диагонален шут отблизо след грешка на Джей Родригес.

До края Саутхемптън така и не даде индикации, че може да вкара мача в продължения.

Марко Ройс реализира хеттрик, а Борусия Дортмунд влезе с гръм и трясък в групите на Лига Европа, като разгроми със 7:2 норвежкия Од Болклуб на своя „Сигнал Идуна Парк”. Тимът на Томас Тухел се класира в групите след общ резултат 11:5.

Миналата седмица Од поведе с 3:0, но допусна обрат с 3:4. Сега норвежците отново откриха и то във врящия котел, какъвто обикновено представлява стадионът на Дортмунд. Оле Халворсен изравни общия резултат, но „жълто-черните” се оттеглиха на почивка с 4:1.

С осмия гол на Хенрик Мхитарян за сезона резултатът бе изравнен, преди да дойдат две попадения на Ройс и четвърти, дело на Шинджи Кагава.

Головете продължиха и след почивката, като Илкай Гюндоган откри своята сметка този сезон преди Ройс да отбележи своя трети в 57-ата минута.

Оливер Берг вкара утешително попадения за Од след час игра, но Дортмунд празнуваше след последния съдийски сигнал след нов гол на Кагава.

Всички резултати в  реваншите

Анчелоти с рекорд срещу Пеп

Италианецът се превръща в кошмар за Гуардиола

Николай Костов ще говори за Берое в петък

Вижте какво съобщиха от Левски

Кимих: Байерн заслужаваше да продължи

"Беше страхотно да празнуваме с феновете ни"

Рубен Диаш: Единственият път сега е напред

„Нямахме ден срещу Реал“

УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман