Неадекватен съдия не спря Ботев да победи Черно море с човек по-малко (+ВИДЕО)

"Канарчетата" се поздравиха с първи домакински успех след 2:1

Спорен червен картон на Лъчо Балтанов даде стимул на Ботев за първа домакинска победа този сезон – срещу състава на Черно море с 2:1. Останали с 10 човека в 51-ата минута, „канарчетата” демонстрираха страхотно желание и дух и откриха двадесет минути по-късно чрез Божидар Васев преди резервата Варела да изработи дузпа и сам да я реализира в 80-ата минута. Попадение на Курьор направи края напрегнат.

Ботев имаше надмощие през първото полувреме, преди края на което Васев изтърва чист гол, а Венков изчисти от голлинията опит на Генов с глава. Страстите се нажежиха след почивката, когато Лъчо Балтанов бе изгонен след спорен втори жълт картон. Неадекватният съдия Мартин Стоименов трябваше да изгони и Стефан Станчев, когато отсъди фаул за Ботев. При изпълнението Васев се възползва от рикошет. Варела покачи от дузпа в 80-ата минута, като бе препънат от Кулибали. Четири минути преди края Курьор даде надежди на „моряците”, намалявайки с глава. Но Ботев устиска, въпреки слабия арбитър.

Открит футбол се наблюдаваше в първите минути. Ботев, който търсеше първа победа у дома, действаше по-напористо. Китанов трябваше да внимава, за да не допусне ранен гол, най-вече при изненадващ удар на Данчо Христов от фланга, като остана стабилен. Два пъти лайнсменът от близката страна Станимир Илков сбърка с движението на флага, но без да повлияе на резултата.

Два опасни удара на Даниел Генов, който беше под въпрос за мача, можеха да доведат до неприятности за Черно море след първия половин час. Веднъж гредата помогна на Китанов и веднъж вратарят изби с пръсти.

Точно преди почивката Ботев пропусна най-чистите си положения. Първо Данчо Христов открадна топката и центрира за напълно непокрития Васев, който прати в аут с глава от няколко метра. После Венков изби от голлинията опит на Генов, като Китанов лазеше, за да вади топката.

6 минути след подновяването на играта Лъчезар Балтанов получи втори жълт картон за посягане при единоборство с Клок, като спорното решение на рефера да декорира само играча на Ботев вбеси халфа. Той дълго време не искаше да напусне терена, а после си го изкара на тунела.

Червеният картон повлия като допинг на Ботев, който се хвърли в атака. И успя да поведе с гол в 71-ата минута на Божидар Васев. Генов стреля от фаул, при който избутаният Стефан Станчев трябваше да бъде изгонен, щом реферът свири игра с ръка на последния, топката срещна стената и отиде на дузпата, откъдето Васев я изпрати в долния десен ъгъл.

Резервата Николас Варела изработи дузпа в 80-ата минута, когато опита да мине между двама във вратарското поле и бе препънат от Кулибали. Уругваецът сам застана зад топката и с мощен шут хвърли в екстаз феновете.

Но Черно море успя да намали в 86-ата минута. Андреас Васев центрира отдясно и непокритият Курьор прати в горния ъгъл с глава.

До края домакините удържаха крехкия си аванс, дори с двама по-малко, тъй като Пламен Николов не бе пуснат да се върне на терена от неориентирания съдия.

С успеха Ботев се изкачи на 5-ото място в класирането с 9 точки. Черно море, който допусна първа загуба като гост, се смъкна до 7-ото със своите 8.