Страхотен Владимир Илиев спечели световната титла

Отличното представяне на българите на Световното по летен биатлон продължава, Анев остана на 2 сек. от бронза

Отличното представяне на българските представители на Световното първенство по летен биатлон продължава и през днешния ден. Преди броени минути приключи мъжкият спринт на 10км., а на най-високото стъпало на почетната стълбичка се изкачи български биатлонист.

Владимир Илиев беше безапелационен на стрелбището и по трасето в Чейле-Градистей и повече от заслужено спечели титлата в спринтовата дисциплина. Най-добрият българин за изминалия сезон сбърка само последния 10-ти изстрел и това беше повече от достатъчно за  да спечели златния медал в надпреварата.

Сребърното отличие отиде при Артьом Прима от Украйна, който повали всички мишени на стрелбището, но изостана с цели 26 сек. от Владимир Илиев. Трети в надпреварата е Мартин Отченаш от Словакия с три наказателни обиколки.

Малшанс лиши Красимир Анев от медал в спринтовата дистанция. Българинът от Самоков сбърка само веднъж на стрелбището и излезе на трета позиция след последната стрелба. Краси бяга добре по дистанцията, но остана на по-малко от 2 сек. от бронзовия медал.

Отлично бягане ни демонстрира младият Антон Синапов. Биатлонистът от Чепеларе завъртя четири наказателни обиколки и завърши на 19-та позиция. Неговият съгражданин Димитър Герджиков, сбърка същия брой мишени и завърши 33-ти.

По-рано през деня се проведе и дамският спринт на 7.5км. Най-напред от нашите момичета е Емилия Йорданова с 3 пропуска и 10та позиция. На 12-то място се класира Стефани Попова с безпогрешна стрелба, а Десислава Стоянова е 26-та с 6 наказателни обиколки.