Баварската машина смаза „аспирините” пред 75 000 в Мюнхен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мюлер с два гола в своя мач №200 за класика на „Алианц Арена”

Германският шампион Байерн (Мюнхен) постигна седма поредна победа във всички турнири, след като се наложи с класическото 3:0 у дома над Байер (Леверкузен) в мач от третия кръг на Бундеслигата.

Така баварците отново се върнаха на върха в класирането с пълен актив точки и голова разлика 10:1.

С две попадения в срещата се отличи Томас Мюлер, който изигра своя мач №200 и поведе убедително в листата на реализаторите с 6 попадения.

25-годишният нападател откри резултата още в 26-ата минута, когато Дъглас Коща надбяга персоналния си пазач по левия фланг и центрира към пеналта, където Мюлер засече от въздуха топката и я прати в мрежата – 1:0.

Малко след това пък Ариен Робен проби отдясно и центрира към връхлитащия Дъглас Коща, който от стреля от движение, но ударът му срещна сглобката на вратата.

До почивката нови попадения не паднаха, а в началните минути на втората част Щефан Кислинг се измъкна от защитата на домакините и стреля опасно, но Мануел Нойер спаси. Топката обаче се върна при нападателя на „аспирините” и той я насочи с глава към вратата, ала от голлинията Давид Алаба успя да изчисти.

Байерн отвърна в 55-ата минута, когато разигралият се Робен центрира и Бенрд Лено опита да избие с крак, но бе пресрещнат от Роберт Левандовски и топката мина на сантиметри от опразнената му врата.

Така се стигна до 60-ата минута, в която шампионите получиха правото да изпълнят дузпа за избутване на Артуро Видал в пеналта. Тома Мюлер не сгреши от бялата точка, стреляйки в средата на вратата – 2:0.

В 70-ата минута Роде Круз вкара гол, но игра с ръка при овладяването на топката и затова попадението му бе отменено, а той получи жълт картон.

В ответната атака реферът отново отсъди дузпа за Бйерн, след като видя игра с ръка в наказателното поле. Този път Ариен Робен се нагърби с изпълнението и също не сгреши – 3:0 в 71-ата минута.

Малко след това домакините стигнаха до числен превес в атака – трима на един, но подаването на Робен бе пресечено. Секунди след това пък Левандовски проби отлично и можеше да подаде към непокрития холандец, но вместо това опита изстрел, който бе спасен.

Впоследствие баварците намалиха темпото, а и „аспирините” загубиха надежда да стигнат до нещо пред 75 000 на „Алианц Арена”.

В края Левандовски имаше нов шанс да направи резултата още по-категоричен, но не сполучи. Така Байер понесе дебютно поражение през сезона и остана с 6 точки в актива си, на три от лидера Байерн.