Дебютен гол на Вермален за Барселона пречупи коравия Малага (+ВИДЕО)

Белгиецът се разписа година след трансфера си от Арсенал

Барселона постигна трудна победа 1:0 у дома над коравия си съперник Малага във втория кръг на испанското първенство. Първи гол на защитника Томас Вермален с екипа на каталунците късно през второто полувреме осигури 100-процентовия актив на тима, воден от Луис Енрике.

Барса не успя изобщо да вкара срещу този съперник миналия сезон – равенство и загуба. Освен това нямаше гол срещу Малага от януари 2014 г. насам.

Неймар, който се възстановяваше от заболяване от заушка, записа първия си мач за сезона. Серхи Роберто замени контузения Дани Алвеш.

Преди мача играчи на Барса дефилираха с няколко трофея. Лионел Меси с наградата за Най-добър играч в Европа и капитана Андрес Иниеста, носейки Суперкупата на УЕФА.

В 27-ата минута защитникът на Барселона Хавиер Масчерано беше близо до откриването на резултата, като засече с глава в гредата центриране отляво на Лео Меси.

В 39-ата минута домакините бяха сигурни, че ще получат дузпа за игра с ръка. Центриране на Неймар беше блокирано с ръка от Мигел Торес, но неволно. Въпреки това, цял „Ноу Камп” ревна за дузпа.

Минута по-късно каталунците отново имаха неуважени претенции. Този път обаче имаха основание, след като Луис Суарес беше повален от Маркос Ангелери без последният да играе с топката.

Първи гол с екипа на Барселона отбеляза Томас Вермален в 73-ата минута. Белгиецът откри сметката си на добавка година след 15-те милиона паунда, които каталунците платиха на Арсенал за него. Центриране на Луис Суарес беше избито от вратаря Карлос Камени в краката на Вермален, който с плътен удар откри.

В 93-ата минута Малага изтърва най-чистото си положения, като Чарлс пропусна да засече от вратарското поле подаване отляво и да вкара срещу бившия си треньор Луис Енрике.

Примера Дивисион 15/16

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини