Бенитес взе първа победа с Реал (ВИДЕО)

"Белият балет" разгроми Бетис, Селта се справи с Райо

Рафаел Бенитес записа първата си победа начело на Реал Мадрид. Наставникът дебютира на "Сантяго Бернабеу" с победа 5:0 над Бетис.

Нито за момент от мача Реал не остави съмнение в превъзходстово си, а можеше да реализира дори още попадения.

По този начин "белите" излязоха на трето място в класирането с четири точки като изостават от Барселона и Селта, които са с пълен актив.

Само две минути след началото на битката Хамес Родригес центрира в наказателното поле, където Бейл бе оставен непокрит и той отбеляза - 1:0. Той не бе реализирал в Мадрид от април.

Така Реал вече е отбелязвал поне един гол на Бернабеу в 35 поредни мача. Най-добрият рекорд на тима е от 2010 - 41.

След асистенцията Хамес Родригес реализира и страхотен гол в 39-ата минута с левия крак от пряк свободен удар.

Второто полувреме стартира досущ като първото. След две минути игра, този път Бейл центрира майсторски към Бензема, който не сгреши - 3:0.

Блестящият мач за Хамес Родригес завърши с втори гол в 50-ата минута, когато преодоля вратаря Адан със задна ножица.

Гостите имаха реален шанс за гол в 61-ата минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Варан срещу Молина. Кейлор Навас обаче спаси удара на Рубен Кастро.

В последните 20 минути Реал можеха да отбележат и още попадения, а Серхио Рамос уцели и греда.

Крайният резултат бе оформен от Гарет Бейл в 89-ата минута с мощен удар от 22 метра.

Малко преди тази среща Селта победи като домакин Райо Валекано с класическото 3:0. Гостите останаха с човек по-малко за червен картон на Тоно, а от последвалата дузпа Нолито откри - 1:0.

В 50-ата минута Нолито реализира втория си гол, а в заключителните минути и Андреу Фонтас се разписа.