ЦСКА направи куп пропуски, но победи Ботев (Ихтиман) в „Надежда” (ВИДЕО)

Капитанът Борис Галчев и Преслав Йорданов осигуриха поредната победа на „червените” за крайното 3:0

ЦСКА продължи победната си серия в Югозападната В група. „Червените”  спечелиха гостуването си на Ботев (Ихтиман) с 3:0. Двубоят се проведе на стадион „Локомотив” в София. Голмайстори станаха капитанът Борис Галчев, на два пъти, и Преслав Йорданов, които се разписаха през второто полувреме.

„Армейците” можеха да се поздравят с много по-категоричен успех, но отборът на старши треньора Христо Янев направиха много пропуски, като заслуга за това имаше и вратарят Милетко Христов, който отчая столичани със стабилните си изяви.

Ботев (Ихтиман) доиграе двубоя с човек по-малко, след като Георги Баров получи два жълти картона малко след като влезе в игра през втората част.

Отборът на ЦСКА изцяло доминираше през първото полувреме на срещата. „Червените” създадоха цял куп положения пред вратаря Христов, но така и не успяха да се разпишат. Стоян Колев нямаше никаква работа – на него му се наложи да боксира само веднъж при центрирана топка в една от редките атаки на Ботев.

Най-чистото положение за „армейците” се  откри пред Павел Головодов в 22-ата минута, който получи топката в наказателното поле, но сам срещу празната врата не успя да реализира. Определено много сериозен пропуск. Въпреки това, той получи бурни аплодисменти от феновете.

Опитният нападател Костадин Хазуров също имаше няколко много добри положения, но и той не сполучи. Неговите пропуски също можеха да се причислят към графата „сериозни”.  В 36-ата минута Хазуров бе изведен сам срещу Христов, но вратарят на Ихтиман запази самообрадание и парира. При последвалия втори удар, отново стражът демонстрира стабилност и увереност.

През второто полувреме статуквото на терена не се промени. „Червените” продължиха да доминират изцяло, но и бройката на пропуските набъбна сериозно.

Единствената опасност, която успяха да създадат футболистите от Ихтиман, стана в 52-ата минута. Тогава Пол Александров излезе сам срещу Стоян Колев, но опитният страж показа класата си и спаси.

Милетко Христов капитулира в 62-ата минута. Самир Аясс изведе много добре Преслав Йорданов, той финтира бранител и пусна към Галчев, който сам срещу вратаря не сгреши. Пет минути преди края на редовното време Йорданов стана и голмайстор. Той отправи плътен удар по земя извън наказателното поле.

Крайното 3:0 оформи Галчев. Той получи топката в пеналта и с мощен удар не остави никакви шансове на Христов. Така, ЦСКА записа четвъртата си поредна победа от началото на шампионата във В група.

90'+3' Край на мача! ЦСКА победи Ботев (Ихтиман) с 3:0!

90+3' Гоол за ЦСКА!! Борис Галчев получи в наказателното поле и с плътен удар вкара втория си гол.

90+1 Удар с глава на Йорданов, Христов се намеси и отклони топката в напречната греда.

90' Три минути добавено време.

85' Гоол за ЦСКА! Преслав Йорданов отправи силен удар по земя извън наказателното поле и прати топката в десния долен ъгъл.

81' Смяна в Ботев - Николов е заменен, на негово място влезе Янков.

80' Картон за Петър Витанов.

78' Кикарин навлезе в наказателното поле и пусна към Преслав Йорданов, но той стреля много слабо и прати топката чак в тъч.

75' Силен удар на Кикарин от дистанция, но в аут.

71'Барбов, който влезе като резерва, получава втори жълт картон след грубо нарушение срещу Кикарин.

70' Последна смяна в ЦСКА - Петър Витанов получава възможност да се изяви. Играта напусна Самир Аясс.

68' Жълт картон за Бранеков.

67' Христов не излезе уверено, Преслав Йорданов го надигра, но се забави с удара и бранител успя да му избие.

65' Смяна в редиците на Ботев - Спасов ще доиграе мача. Напусна Лачов.

62' Гоол за ЦСКА!! Самир Аясс пусна към Преслав Йорданов, той финтира бранител и пусна към свободния Галчев, който сам срещу вратаря не сгреши!

60' Втора смяна в ЦСКА! Головодов седна на пейката, а на негово място влезе Преслав Йорданов.

58' Хазуров пусна към Галчев в наказателното поле, полузащитникът веднага отправи успоредно подаване, което обаче бе пресечено от Христов.

55' Дарио Стоичков напусна игра от състава на Ботев. На негово място влизе Георги Барбов.

55' Картон за Лачов, който фаулира грубо Кикарин.

54' Смяна в ЦСКА - Радой Божилов отстъпва мястото си на Николай Цветков.

52' Пол Александров излезе сам срещу Стоянов, но вратарят на ЦСКА показа класата си и спаси. МНого добра възможност за Ботев Ихтиман.

51' Самир Аясс получава жълт картон, който ритна топката при спряна игра.

50' Головодов излезе сам срещу вратаря, но се забави с удара, Стоичков дотича, притисна го и по този начин го принуди да бие слабо право в ръцете на Христов.

49' Головодов бе изведен много добре и шутира силно, но Христов спаси. Хазуров се пребори за топката и я чукна към Аясс, но той се забави и би слабо.

48' Удар на Кикарин от дистанция, но в аут.

46' Начало на второто полувреме.

45'+2 Край на първото полувреме.

45'+1 Хазуров засече центриране от пряк свободен удар, топката обаче мина покрай лявата греда.

45'+1 Хазуров се озова на опасна позиция, но се забави с изстрела и Стоичков се намеси стабилно и му отне.

Една минута добавено време.

45' Удар с глава на Чорбаджийски, но право в ръцете на вратаря.

43' Виктор Ялъмов получава първия жълт картон в двубоя.

42' Хазуров получи топката в пеналта от Галчев и шутира, но право в тялото на бранител.

40' Головодов центрира към Хазуров в малкото наказателно, но Христов го изпревари и пресече паса.

37' Нова отлична възможност за ЦСКА. Галчев пусна майсторски към Аясс, който можеше да чукне към Головодов, но реши да стреля и прати в аут.

36' Поредна стабилна изява на Христов! Хазуров бе изведен сам срещу него, но вратарят запази самообрадание и спаси. Последва нов удар на нападателя, но Христов го отчая за втори път.

35' Грънчов засече с глава центриране от пряк свободен удар, изпълнен от Галчев, но бранителят прати топката право в тялото на вратаря.

34' Силен удар на Ялъмов от дистанция, но топката прелетя високо над вратата.

30' Божилов шутира силно от движение, насочвайки топката точно под напречната греда, но вратарят се намеси вещо и изби.

28' Много сериозен пропуск на Головодов! Младият футболист получи страхотно подаване в наказателното поле, след като Хазуров му остави топката, но на празната врата той не успя да намери нейните очертания.

27' Радой Божилов направи опит да изведе Хазуров с пас между двама, но не сполучи.

Съдията спря временно двубоя, за да може футболистите да пият вода. Времето е горещо в този час.

19' Галчев центрира от пряк свободен удар, в наказателното поле Чорбаджийски игра с глава и отправи коварен удар, който обаче бе неточен.

15' В началните минути на двубоя отборът на ЦСКА изцяло доминира над съперника си. Ботев (Ихтиман) действа компактно в защита и не оставя много свободни пространства на "червените".

12' Хазуров бе изведен много добре, вратарят излезе да го пресрещне, но се размина с нападателя, той центрира в наказателното поле, където Аясс игра с глава, но неточно, след като бе претиснат от бързо дотичалият Кошев.

11' ЦСКА се радва за поред път на сериозна подкрепа. Секторът за гости е почти пълен.

10' Добра възможност за ЦСКА! Божилов бе изведен много добре и навлезе в наказателното поле, там обаче се забави и бранител му отне.

8' Силен удар на Лачов извън наказателното поле, но прати топката високо в аут.

6' Галчев майсторски намери Аясс в наказателното поле, футболистът с номер 14 обаче стреля слабо с глава - без никакви проблеми за Христов.

5' Павел Головодов получи топката и можеше да тръгне сам срещу вратаря, но играта бе спряна със стигнал за засада.

4' Силен удар по земя на Йордан Йорданов, но в аут.

4' Хазуров получи топката в наказателното поле, спря на гърди и шутира, но ударът му срещна тялото на бранител.

2' Стабилна проява на Чорбаджийски в защита, който спря бърза атака на Ихтиман.