Атлетико (М.) срази Севиля като гост (ВИДЕО)

Валенсия и Депортиво си стигнаха ръцете за равен

Атлетико (Мадрид) постигна категорична победа над Севиля като гост във втория двубой на Примера дивисион. Отборът на старши треньора Диего Симеоне се наложи с 3:0. Голмайстори станаха Коке, Габи и новото попълнение Джаксън Мартинес.

Така, „дюшекчиите” събраха актив от шест точки, с което се наредиха на третото място във временното класиране.

Футболистите на Севиля също имаха своите възможности за гол, но столичани действаха по-концентрирано от своя съперник, показаха по-голяма увереност и стабилност по време на целия мач и заслужено се поздравиха с трите точки.

Резултатът бе открит в 35-ата минута. Тогава Коке получи топката от Гризман в наказателното поле и от удар от близко разстояние се разписа.

Габи направи 2:0 в 78-ата минута с плътен удар от около 15 метра. Топката тупна точно пред Бето, който се хвърли, но не сполучи с пложна си. И в двата случая при попаденията защитата на Севиля действа неконцентрирано.

Крайното 3:0 оформи бившият нападател на Порто Джаксън Мартинес. Той направи двойно с Антоан Гризман на границата на наказателното поле и отправи техничен удар, пращайки топката в горния ляв ъгъл. Така, той откри головата си сметка за „дюшекчиите” в Примера.

В другия мач от кръга, Валенсия и Депортиво Ла Коруня завършиха при равенство 1:1. Резултатът бе отрит от Лукас в 39-ата минута, но „прилепите” успяха да изравнят чрез Алваро Негредо в края на първото полувреме. Двубоят се проведе на стадион „Местая” пред около 52 000 зрители.